مقالات

بهترین قرص مسکن فوری درد کمر؛ این لیست را از دست ندهید!

بهترین قرص مسکن فوری درد کمر

قرص مسکن فوری کمردرد، از نخستین گزینه هایی است که هنگام بروز درد کمر به ذهن هرکسی می‌رسد. ناگفته پیداست که کمردرد، امروزه به دردی شایع درمیان پیر و جوان تبدیل شده. به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهند که 80 درصد افراد به یکی از انواع درد کمر مبتلا هستند. روزانه تعداد بسیاری از این بیماران برای تسکین درد و آغاز روند درمان به پزشکان متخصص مراجعه می‌کنند تا راهی برای درمان کمردرد خود بیابند. بهترین مسکن برای درد دیسک کمر را بشناسند یا نام بهترین پماد برای دیسک کمر را بدانند. گروهی هم به سراغ صفحه‌های وب می‌روند. برای مثال  با بررسی نظرات کاربران درباره مسکن فوری درد کمر نی نی سایت، می‌کوشند تا برای پایان درد کمرشان راهی پیدا کنند. اما خوب توصیه ما در این زمینه مراجعه به پزشک و آغاز روند درمانی است.

در این مقاله از سایت به طب آنلاین، پس از بررسی معاینات پزشکی کمردرد، به معرفی بهترین قرص مسکن فوری کمردرد می‌پردازیم. پس با افزایش آگاهی در این زمینه، بهترین قرص برای کمردرد را با آگاهی انتخاب و مصرف کنید. در پایان نیز بامعرفی محصول پلاتینر شما را با دنیای برتر تکنولوژی در زمینه درمان کمردرد آشنا خواهیم کرد.

مراجعه به پزشک، نخستسن گام در تشخیص بهترین قرص برای کمر درد

با بروز درد کمر احتمالا شما به یکی از پزشکان با تخصص فیزیوتراپی یا متخصص درد کمر و ستون فقرات مراجعه می‎‌کنید. ابتدا پزشک شما را معاینه می‌کند. سپس توانایی شما را برای نشستن، ایستادن، راه رفتن و بلند کردن پاهایتان ارزیابی خواهد کرد. همچنین ممکن است از شما بخواهد که درد خود را بین شماره 0 تا 10 درجه بندی کنید. یا توضیح دهید کمردرد چه خللی در  فعالیت های روزانه شما ایجاد کرده است. این گفت و گوها احتمالا سرنخ هایی را برای تشخیص دلیل کمردرتان به پزشک خواهد داد. در مراحل بعدی هم پزشک از اشعه ایکس برای بررسی مشکلات نخاع، عضلات، اعصاب یا دیسک استفاده می کند.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

همچنین ام آر آی یا سی تی اسکن برای بررسی فتق دیسک یا مشکلات استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، بافت، تاندون‌ها، اعصاب، رباط‍‌ها کاربرد دارد . آزمایش‌های خون برای رصد  عفونت های احتمالی استفاده خواهد شد.  مطالعات اعصاب الکترومیوگرافی (EMG) نیز فشار روی اعصاب ناشی از فتق دیسک یا باریک شدن کانال نخاعی (تنگی نخاع) را تایید یا رد  خواهد کرد. اما در بیشتر موارد ابتدا درمان دارویی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بهترین درمان درد کمر | به طب آنلاین

درمان دارویی؛ معرفی مسکن فوری برای درد کمر

امروزه داروهای بسیاری برای درمان درد کمر وجود دارد که بنا به نوع و شدت عارضه از سوی پزشک تجویز می‌شود. شناخت این قرص‌ها و نحوه مصرف و نوع اثرگذاری آنها سبب می‌شود تا  با مصرف درست، شاهد اثر گذاری خیلی زودتر آنها باشید.

سلکوکسیب و جلوگیری از تولید آنزیم های دردزا

قرص سبکس سلکوکسیب (Celecoxib) در دسته داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی قرار دارد. این قرص با مسدود کردن و جلوگیری از تولید آنزیمی به نام سیکلواکسیژناز، به‌عنوان بهترین مسکن برای تسکین درد و التهاب شناخته می‌شود.

این قرص برای درمان درد و التهاب ناشی از آرتروز و بیماری‌های روماتیسمی دردناک مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت آنکیلوزان استفاده می‌شود. سلکوکسیب دردهای ناشی از اسپاسم عضلانی، رگ‌به‌رگ شدن و هرگونه التهاب و تورم ناشی از درد کمر حاد یا مزمن را کاهش می‌دهد. همچنین قرص سلکوکسیب برای درد سیاتیک و دیسک کمر هم تجویز می‌شود.

از آنجایی که برآمدگی و پارگی دیسک با درد زیاد، سفتی و تورم همراه است، مصرف سلکوکسیب برای دیسک کمر توسط اکثر پزشکان توصیه می‌گردد. البته این داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی برای درمان بیماری‌های مفصلی، دردهای عادت ماهیانه و برخی از بیماری‌های گوارشی چون پولیپ روده بزرگ نیز مؤثر است.

پیروکسیکام و کاهش التهاب در محل آسیب

قرص مسکن فوری کمردرد پیروکسیکام يكی از داروهاي تسکین دهنده درد  وضد التهاب است که به ضد درد های NSAIDs معروف هستند. این دارو در دراز مدت التهاب و درد را کاهش می‌دهد. لذا در تسکین دردهای مانند درد روماتوئید آرتریت و سایر دردهاي مفصلي مزمن كاربرد دارد. همچنین در درمان کوتاه مدت دردهای استخوانی و مفصلی نیز موثر واقع می‌شود. پیروکسیکام دارو با کاهش التهاب و تسکین درد به بهبود وضعیت بیمار کمک می کند. پیروکسیکام با مسدود کردن اثر آنزیم سیکلوکسیژناز، منجر به کاهش ساخت ماده ای شیمیایی به نام پروستاگلاندين در بدن می‌شود.

ناپروکسن بهترین قرص فوری درد کمر

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر؛ قرص مسکن فوری کمردرد

قرص مسکن فوری کمردرد ناپروکسن جزو قرص‌های ضدالتهابی است و برای از بین بردن دردهای خفیف تا متوسط ناشی از شرایط مختلف کاربرد دارد. همینطور این دارو برای کاهش درد، تورم و سفتی مفاصل ناشی از آرتروز کاربرد دارد. از دیگر اعضای این دسته‌ دارویی می‌توان به آسپرین، دیکلوفناک، کتورولاک، مفنامیک اسید، ایبوپروفن اشاره کرد. در مورد داروهای مسکن و راه‌های درمانی کاهش درد، حتما با پزشک داخلی مشورت کنید تا عوارض این دارو دامنگیرتان نشود.

 کتوپروفن، چگونه به درمان فوری کمردرد کمک می‌کند؟

قرص مسکن فوری کمردرد کتوپروفن (Ketoprofen) برای درمان بیماری‌های دردناک استفاده می شود. این مسکن دردهایی مانند آرتریت، نقرس و دردهای دوران قاعدگی، رگ به رگ شدن و درد پس از عمل جراحی ارا تسکین می‌دهد. این دارو، درد و التهاب را تسکین می‌دهد. کتوپروفن به عنوان مهارکننده آنزیم‌های سیکلواکسیژناز شناخته شده است. این آنزیم‌ها به ایجاد دیگر مواد شیمیایی در بدن، به نام پروستاگلاندین‌ها کمک می‌کنند. برخی پروستاگلاندین‌ها در مکان‌های آسیب و زخم تولید می‌شوند و موجب درد و التهاب می‌شوند. با مسدود کردن اثر آنزیم COX، پروستاگلاندین‌های کمتری تولید می‌شوند که به این معنی است که از درد و التهاب کاسته می‌شود.

پلاتینر، محصولی موثر برای تسکین درد و درمان کمردرد

پلاتینر کمربندی جدید از تولیدات شرکت آلمانی زایس ترونیک است. این کمربند با داشتن سه تکنولوژی به روز خود به راحتی انواع درد کمر را تسکین می‌دهد. پلاتینر دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی در تجهیزات خاص فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شوند. افزایش جریان خون در محل آسیب، بلاک عصبی برای کاهش درد، اکسیژن رسانی به بافت‌ها و ماساژ عظلات ، از کارکردهای کمربند پلاتینر است.

 همه افراد با دردهای ناشی از انواع آرتروز، مشکلات دیسک کمر، تنگی کانال نخاعی و گرفتگی‌های ناشی از سیاتیک برای تسکین درد و درمان از این محصول استفاده می‌کنند. خرید کمربند پلاتینر شما را از رفتن به فزیوتراپی و مصرف مسکن ها بی نیاز خواهد کرد.

با استفاده منظم از کمربند پلاتینر بیماران بعد از چند روز شاهد کاهش درد خود خواهند بود. تسکین کامل درد بعد از 2 تا 3 هفته استفاده منظم و روزانه 45 تا 60 دقیقه ایجاد می‌شود. مدت زمان آن بستگی به شدت آسیب و مشکل ایجاد شده در کمر دارد. این در حالی است که در اکثر مواقع تسکین درد بعد از یک دوره کامل فیزیوتراپی و تداوم جلسات ایجاد می‌شود. سایت فروشگاهی به طب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر و خدمات پس از فروش آن را در ایران برعهده دارد. پس با خیال راحت کمربند پلاتینر را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. چنانچه زانودرد نیز دارید بهتر است بدانید که زانوبند زاپیامکس نیز از تکنولوژی UIC بهره می‌گیرد. با خرید زاپیامکس سریعاً از هرگونه درد زانو رهایی می‌یابید.

کمردرد و راه های درمان فوری؛ استفاده از قرص تا کمربند پلاتینر

کمر درد مشکل رایجی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد و برروی سطح کیفیت زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. اما خوشبختانه  قابل درمان است و جای نگرانی ندارد. پزشک معمولا داروهای مسکن و ضدالتهابی را برای درمان کمر درد در نظر می‌گیرند. در این مقاله ابتدا نحوه معاینه و بهترین قرص برای درد کمر را شناختیم. سپس به معرفی کمربند پلاتینر به عنوان بهترین جایکزین و مکمل درمان پرداختیم. این کمربند با بهره گیری از برترین فناوری در د کمر را تسکین می‌دهد و عوارض کمر را درمان می‌کند.

سوالات متداول درباره بهترین قرص مسکن فوری درد کمر

  1. برای درمان کمردرد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان دردکمر با توجه به نوع آسیب، باید به متخصص فزیوتراپی یا ستون فقرات مراجعه کنید

  • خرید اینترنتی کمربند پلاتینر به چه صورتی است؟

برای خرید کمربند پلاتینر به سایت فروشگاهی بیدارطب مراجعه و پس از درج اطلاعات خود، سفارشتان را ثبت کنید. در کوتاه‌ترین زمان‌ممکن کمربند پلاتینر را درب منزل تحویل بگیرید و هزینه آن را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که ارسال کمربند پلاتینر به تمام نقاط ایران رایگان است.

  • آیا پس از خرید آنلاین کمربند پلاتینر گارانتی می‌شود؟

بله. فروشگاه اینترنتی بیدارطب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر را در ایران برعهده دارد و به همین دلیل حتی با خرید اینترنتی پلاتینر آن را به مدت یک سال گارانتی می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *