مقالات

کمر درد و کیفیت زندگی‌؛  تاثیر کمر درد بر روح و جسم انسان

فردی دچار کمردرد|به طب آنلاین

کمر درد چگونه بر زندگی ما اثر می گذارد؟ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان درد از گله دارند. دردهای متفاوتی که گاهی در کوتاه مدت از بین می روند. گاهی هم مدت ها به صورت مزمن بر زندگی فرد اثر منفی می‌گذارند. این دردها گاهی یک عمر انسان را درگیر می کنند. درد کمر یکی از دزدهایی است که بیشتر ساکنان زمین ان را تجربه می کنند. دردی فراگیر و گاهی بسیار آزار دهنده و طولانی. اما چه اتفاقی می‌افتد که باعث می‌شود برخی از دردها هرگز از بین نروند و تا سالیان سال با فرد باقی بمانند؟ تحقیقات نشان می دهد حدود 65 میلیون نفر تنها در ایالات متحده از کمردرد رنج می برند. کمردرد فقط از نظر جسمی به افراد مبتلا آسیب نمی رساند، بلکه از نظر احساسی نیز صدمه وارد می‌کند. خلق و خو، حافظه و روابط از مسائلی است که  به سبب درد مزمن ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند. کمردرد طولانی تاثیر خود را با آسیب های جسمی و آسیب های روحی خود را نشان می دهد. در این مقاله از به طب آنلاین  به بررسی برخی آثار روحی و جسمی کمردرد می پردازیم.

کمردرد طولانی مدت؛ آسیب‌های روحی ناشی از کمر درد طولانی مدت

درد، روح آدم را خسته می‌کند. این را تمام کسانی که با دردهای طولانی دست و پنجه نرم کرده اند تایید خواهند کرد. کمردرد با تاثیر منفی بر زندگی روزمره بخش مهمی از خلقیات آدمی را دگرگون خواهد کرد که البته بر روابط نیز تاثیر منفی می گذارد.

افسردگی و نوسانات خلقی؛ کمر دردهایی که ما را افسرده می‌کنند

خانمی به دلیل کمر درد دچار افسردگی|به طب آنلاین

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

با گذشت زمان، کمردرد عوارضی عاطفی برای مبتلایان در پی دارد. درد مداوم و استرس ناشی از آن باعث مشکلات عاطفی جدی خواهد شد. افسردگی، عصبانیت، اضطراب و نوسانات خلقی تنها برخی از عوارض عاطفی درد مزمن هستند. سعی کنید با انجام فعالیت‌هایی که دوست دارید، حواس خود را پرت کنید. کاوش در فعالیت‌های کاهش استرس نیز به شما کمک خواهد کرد. بر اساس گزارش کلینیک کلیولند تقریباً نیمی از افراد مبتلا به کمر درد دارای یک اختلال خلقی مانند اضطراب یا افسردگی هستند. درد باعث می‌شود شما احساس درماندگی، بی ارزشی و کمبود خواب کنید. این‌ها نشانه‌های رایج ترین اختلالات خلقی هستند. در عین حال، افراد مبتلا به کمردرد به دلیل از بی کار و هزینه های پزشکی در معرض خطر بیشتری برای مشکلات مالی هستند. این مشکلات منجر به افسردگی خواهد شد. علاوه بر این، درد و افسردگی درد را بدتر می کنند.

 رابطه کمر درد هایی که درمان نشده‌اند با کاهش عزت نفس

کمردرد ممکن است زندگی شما را مختل کند و در انجام کارهای روزانه و انجام کارهایی که دوست دارید اختلال پدید آورد. در نتیجه این محدودیت‌ها، افراد مبتلا معمولاً عزت نفس خود را از دست می‌دهند. اگر با کاهش عزت نفس ناشی از کمردرد روبرو هستید، مهم است که فوراً سعی کنید طرز فکر خود را تغییر دهید. اگرچه ممکن است کاری دشوار باشد. بسیاری از مردم به سبب درد و سایر عوارض جانبی عاطفی ناشی از کمردرد، از اجتماعات دور می‌شوند. البته ممکن است اطرافیان متوجه این گوشه گیری نباشند، اما این موضوع درحال وقوع است. پویایی خانواده نیز در پی درد مزمن کاهش می‌یابد. پس قبل از هر چیز اگر کمردرد شما به رویه ای ادامه دار تبدیل شد، بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.

درد کمر مزمن؛ آسایش و خواب راحت را از ما می گیرد

کمردرد درمان سبب می شود تا شما از خواب آرام بی نصیب بمانید. پیداست که خواب بی‌کیفیت سلامت کلی شما را با مشکل روبه رو خواهد کرد و به مشکلات خلق و خو، تمرکز و تندرستی کمک می‌کند. پس برای خواب آرام و افزایش کیفیت زندگی باید به فکر چاره باشید.

کمر درد های ماندگار؛ آسیب‌های جسمی  کمردرد های طولانی مدت و درمان نشده

بی توجهی به کمردردهای عادی گاهی برایمان جبران ناپذیر است. پس بهتر است از همان ابتدا به درمان فکر کنیم . پی گیری نکردن درمان کمردرد های طولانی ممکن است به این عوارض بیانجامد:

کمر درد مزمن؛ نتیجه بی توجهی به درمان به موقع

 گاهی بی توجهی به کمردرد های عادی‌، کمردرد مزمن را سبب می‌شود. اگر کمردرد حاد ناشی از یک آسیب، مانند پارگی یا کشیدگی را تجربه می‌کنید، باید روی عضله را بازیابی کنید. کمردرد مزمن ، کمردردی است که بیش از 12 هفته ادامه داشته باشد. کمردرد مزمن با اضطراب، افسردگی، کاهش کیفیت زندگی و وابستگی به مواد مخدر همراه است.

آسیب ستون فقرات؛ کمر درد هایی که زندگی را مختل می کنند

هنگامی که کمر درد دارید، نحوه حرکت خود را تغییر می‌دهید و اغلب به سایر قسمت های کمر و بدن فشار وارد خواهد شد. معمولا درد در یک ناحیه از کمر به درد جدید به خصوص در ستون فقرات منجر می‌شود. تحریک طولانی مدت عصبی، زمانی رخ می‌دهد که به درمان بی توجه باشیم. این موضوع گاهی به ناتوانی حرکتی می‌انجامد. آسیب‌ های مهره های درمان نشده حتی می تواند منجر به تنگی کانال نخاعی (تنگی کانال نخاعی)، رادیکولوپاتی (درد شدید عصبی) و آسیب عصبی شود.

 کمردرد وناتوانی در حرکت‌های معمولی روزانه

خانم مسنی که دچار کمر درد شده است|به طب آنلاین

 هنگامی که شما برای مدت طولانی بدون درمان، درد خود را سپری می‌کنید، آسیب شدید‌تر می‌شود. همینطور به بی تحرکی و سفتی حاد می‌انجامد. ناتوانی در حرکت آزادانه استقلال حرکتی شما را محدود خواهد کرد و عامل دیگری است که ممکن است جرقه یا تشدید افسردگی را ایجاد کند. سایر عوارض جانبی ناتوانی در حرکت، ضعف عضلانی و افزایش وزن است که به مشکلات جدی‌تری برای سلامتی از جمله بیماری قلبی و دیابت می‌انجامد.

خستگی عضلانی ماحصل درمان نکردن کمر دردهای عادی

بدن شما برای حرکت و ورزش مناسب به عضلات، استخوان‌ها و رباط های کمر متکی است. اگر آن قسمت از بدن در به درستی عمل نکند، کلیت حرکت های شما  محدود خواهد شد. در نتیجه، اگر به کمردرد مزمن دچار شوید، ممکن است احساس کنید که ماهیچه های شما خیلی سریع‌تر خسته می‌شوند.

 کمر بند پلاتینر راهی برای درمان کمردرد درخانه و بازگرداندن نشاط به زندگی

فردی مبتلا به کمر درد که پزشک استفاده از کمربند پلاتینر را به او توصیه می‌کند|به طب آنلاین

هرگز ناامید نشوید. امروزه فناوری، آسایش در زندگی را برای شما به همراه دارد. یکی از محصولات مهم در زمینه تسکین درد و درمان درد کمر پلاتینر است. کمربند پلاتینر. پلاتینر با مجهز بودن به تکنولوژی منحصربه‌فرد و پیشرفته UIC با سایر کمربندهای طبی تفاوت‌های بنیادی دارد. علاوه بر ویژگی‌های عمومی‌ کمربندهای طبی معمولی، کمربند پلاتینر نقش های دیگری نیز دارد. تسکین درد، کاهش التهاب، بهبود عملکرد حرکتی و توانبخشی با کمک فناوری UIC خدمات شایان توجهی است که پلاتینر در اختیار بیماران قرار ‌‌داده است.

UIC نام اختصاری سه تکنولوژی جدید در عرصه درمان به نام‌های اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است. هر کدام از این تکنولوژی‌ها به نحوی در تسکین انواع دردهای کمر نقشی موثر دارند. کمربند پلاتینر بر روی تسکین درد، افزایش انعطاف‌پذیری، رفع اسپاسم‌های عضلانی و در نهایت بهبود عملکرد حرکتی کمر تمرکز دارد. بنابراین جایگزینی قابل اعتماد برای سایر روش‌های درمانی کمر به شمار می‌رود.

کمربند برقی پلاتینر به این دلایل محصولی پرطرفدار برای بیماران است. هزینه کم، سادگی استفاده و تاثیرگذاری زیاد در رفع گرفتگی‌های عضلانی، تسکین دردها و کمک به بهبود سریع بعد از جراحی دیسک کمر . این محصول از جنس پارچه است. پلاتینر در بخش میانی دو باله دارد. مولدهای فناوری UIC در این قسمت جای دارند. پلاتینر را باید در حالت دراز کش و در حین استراحت به کمر بست. سپس مولد را از طریق کابل و آداپتور، به برق وصل کرد تا روند تقویت و بهبودی کمر شروع شود.

زمان استفاده از کمربند پلاتینر در شبانه روز 45 دقیقه تا یک ساعت است. برای دستیابی به بهترین نتیجه باید بین سه هفته تا یک ماه باید از آن استفاده کرد.

اثرات طولانی مدت کمر درد مزمن درمان نشده چیست؟

درد راهی برای تخلیه ذخایر انرژی و فلج کردن انگیزه ما دارد. گاهی فرد درد مداوم را تجربه می کند. پس معمولاً مشارکت اجتماعی خود را در تلاش برای کاهش استرس و کاهش میزان انرژی صرف خواهد کرد. بسیاری از افراد مبتلا به درد مزمن معمولاً علائمی شبیه افسردگی دارند. فقدان تعاملات اجتماعی، مشکل در تمرکز بر کارهای روزمره و تمایل به ساده کردن زندگی خود تا حد امکان از علائم این افسردگی است. به این ترتیب، درمان درد مزمن در اسرع وقت ضروری است. در این مقاله با معرفی کمربند پلاتینر، به نقش اساسی آن در بهبود و درمان کمردرد اشاره کردیم. با استفاده از این فناوری چهره شاد زندگی همواره همراهتان خواهد بود.

سوالات متداول درباره تاثیر کمردرد بر روح و جسم افراد

کمردرد چگونه روحیه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد؟

کمردرد  تأثیر عمیقی بر خلق و خوی شما و تقریباً هر بخش دیگر از زندگی شما دارد. تغییرات  فیزیکی و عاطفی زندگی در درد مداوم باعث می‌شود که تقریباً یک سوم افراد مبتلا به درد مزمن از نظر بالینی افسرده شوند. استرس و درد می تواند به یک چرخه اجتناب ناپذیر تبدیل شود

عواقب کمر درد چیست؟

تحریک طولانی مدت عصبی، زمانی رخ می دهد که کمردرد برای مدت طولانی درمان نشود. این تحریکات به ناتوانی دائمی می‌انجامد. آسیب‌های مهره‌ای درمان‌نشده حتی ممکن است به تنگی کانال نخاعی (تنگ شدن کانال نخاعی)، رادیکولوپاتی (درد شدید عصبی) و آسیب عصبی بیانجامد.

کمربند پلاتینر را ازکجا تهیه کنیم؟

بهترین گزینه برای خرید کمربند پلاتینر فروشگاه اینترنتی به‌طب آنلاین است؛ چون این فروشگاه نماینده رسمی شرکت تولید کننده آن یعنی زایس ترونیک است. علاوه بر این مزایای پرداخت درب منزل و خدمات پس از فروش نیز دارد. قیمت این محصول2940000تومان است.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *