مقالات

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر؛ آیا قرص ها بهترین گزینه تسکین درد کمر هستند؟

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر | به طب انلاین

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر چه مزیتی دارد؟ هنگام بروز درد کمر بی‌شک به دنبال یافتن بهترین گزینه برای دفع درد خواهید بود. ناگفته پیداست که کمردرد، امروزه به دردی شایع درمیان پیر و جوان تبدیل شده. این دارو در دسامبر سال 1991 توسط FDA تایید شده است. ناپروکسن ضد التهابی توانسته عملکرد خوبی در کاهش درد کمر داشته باشد. به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهند که 80 درصد افراد به یکی از انواع درد کمر مبتلا هستند. در این مقاله از سایت به طب آنلاین، پس از بررسی معاینات پزشکی کمردرد، به معرفی قرص ناپروکسن برای دیسک کمر می‌پردازیم. در پایان نیز بامعرفی محصول پلاتینر شما را با دنیای برتر تکنولوژی در زمینه درمان کمردرد آشنا خواهیم کرد. نظرات درمورد کمربند پلاتینر نشان می دهد که درصد بالایی از کاربران از آن راضی هستند.

مراجعه به پزشک، نخستسن گام در تشخیص بهترین قرص برای کمر درد

با بروز درد کمر احتمالا شما به یکی از پزشکان با تخصص فیزیوتراپی یا متخصص درد کمر و ستون فقرات مراجعه می‎‌کنید. ابتدا پزشک شما را معاینه می‌کند. سپس توانایی شما را برای نشستن، ایستادن، راه رفتن و بلند کردن پاهایتان ارزیابی خواهد کرد.

همچنین ممکن است از شما بخواهد که درد خود را بین شماره 0 تا 10 درجه بندی کنید. یا توضیح دهید کمردرد چه خللی در  فعالیت های روزانه شما ایجاد کرده است. این گفت و گوها احتمالا سرنخ هایی را برای تشخیص دلیل کمردرتان به پزشک خواهد داد. در مراحل بعدی هم پزشک از اشعه ایکس برای بررسی مشکلات نخاع، عضلات، اعصاب یا دیسک استفاده می کند.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

همچنین ام آر آی یا سی تی اسکن برای بررسی فتق دیسک یا مشکلات استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، بافت، تاندون‌ها، اعصاب، رباط‍‌ها کاربرد دارد . آزمایش‌های خون برای رصد  عفونت های احتمالی استفاده خواهد شد.  مطالعات اعصاب الکترومیوگرافی (EMG) نیز فشار روی اعصاب ناشی از فتق دیسک یا باریک شدن کانال نخاعی (تنگی نخاع) را تایید یا رد  خواهد کرد. اما در بیشتر موارد ابتدا درمان دارویی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

درمان دارویی؛ معرفی مسکن فوری برای درد کمر

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر | به طب انلاین

امروزه داروهای بسیاری برای درمان درد کمر وجود دارد که بنا به نوع و شدت عارضه از سوی پزشک تجویز می‌شود. شناخت این قرص‌ها و نحوه مصرف و نوع اثرگذاری آنها سبب می‌شود تا  با مصرف درست، شاهد اثر گذاری خیلی زودتر آنها باشید. یکی از این داروها قرص ناپروکسن برای دیسک کمر است که به معرفی آن می پردازیم.

قرص ناپروکسن برای چیست؛ بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

ناپروکسن داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) است. این قرص ضد التهاب تورم، التهاب، درد مفاصل و عضلات را کاهش می‌دهد. به همین دلیل برای کمک به درمان و کاهش علائم درد در موارد زیر از ناپروکسن استفاده می‌شود:

•        دیسک کمر

•        روماتیسم مفصلی

•        آرتروز

•        نقرس

•        درد قاعدگی

•        اختلالات عضلانی و استخوانی مانند کمردرد و رگ به رگ شدن و کشیدگی

پس می‌توان گفت که طیف کارایی و استفاده از ناپروکسن وسیع است.

جایگزین قرص ناپروکسن برای دیسک کمر

گاهی به جای قرص ناپروکسن برای دیسک کمر از داروهای دیگری استفاده می‌شود که کاربرد مشابهی دارند. برخی از این داروها حتی ترکیبات نسبتا مشابهی هم دارند. بنابراین جایگزین ناپروکسن محسوب می‌شوند. داروهایی که می‌توان از آنها به جای ناپروکسن استفاده کرد، شامل موارد زیر هستند؛

 • ناپروکسن
 • سلکوکسیب
 • دیکلوفناک
 • آسپرین
 • پیروکسیکام
 • ایندومتاسین
 • کتوپروفن
 • کتورولاک
 • مفنامیک اسید

این قرص‌ها مانند قرص ناپروکسن برای دیسک کمر موثر خواهند بود.

نحوه عملکرد قرص ناپروکسن برای دیسک کمر به عنوان بهترین قرص برای کمر درد

ناپروکسن سطح پروستاگلاندین‌ها را کاهش می‌دهد. پروستاگلاندین‌ها مواد شیمیایی هستند که نقش اساسی را در درد ،تب و التهاب بر عهده دارند. بدن پروستاگلاندین‌ها را در محل بافت آسیب‌‌دیده تولید می‌کند و باعث  تورم و درد می‌شود. در نتیجه با کاهش غلظت پروستاگلاندین‌ها، التهاب و درد کاهش می‌یابد.

باید اشاره کنیم که ناپروکسن به صورت قرص و شیاف در بازار موجود است. در این حالت برای افرادی که از درد شدید رنج می‌برند از شیاف ناپروکسن استفاده خواهد شد. شیاف ناپروکسن ۵۰۰ میلی‌گرم در بسیاری از موارد برای کاهش درد دیسک کمر و کمر درد استفاده می‌شود. داروهای ضد التهاب که به عنوان مسکن هم مطرح هستند،‌ به صورت ۱ الی ۳ بار در روز با دوز ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی‌گرم قابل استفاده هستند.

اشکال دارویی قرص ناپروکسن برای بهبود دیسک کمر

ناپروکسن به صورت‌های زیر وجود دارد؛

 • قرص ناپروکسن ۲۵۰ میلی‌گرمی
 • قرص ناپروکسن انتریک کوتد (Enteric coated) ۵۰۰ میلی‌گرمی
 • شیاف ناپروکسن ۵۰۰ میلی‌گرمی

ناپروکسن خوراکی معمولاً به صورت ۵۰۰۲۵۰ میلی گرم دو بار در روز مصرف می‌شود. پزشک معمولاً کمترین مقداری از دارو را تجویز می‌کند که درد و تورم بیمار را کاهش دهد. با این حال ممکن است مصرف دارو را به حداکثر روزی ۱۵۰۰ میلی‌گرم هم برساند.

نحوه و زمان مصرف صحیح قرص ضد التهاب دیسک کمر ناپروکسن

قبل از مصرف داروی ناپروکسن بروشور اطلاعات و راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید. میزان دوز و دوره درمان با توجه به نوع آسیب و شدت درد بیمار توسط پزشک تعیین می‌شود. پس در هنگام مصرف ناپروکسن حتما به دستور مصرف دارو توسط پزشک عمل کنید.

معمولا از ناپروکسن با دوزهای تقریبی زیر استفاده می‌شود:

 • بهبود شرایط مفصل: دوزهای 500 تا 1000 میلی‌گرم 1 یا 2 دوز در روز
 • دیسک کمر، دردهای استخوانی و پریودهای دردناک: ابتدا 500 میلی‌گرم و سپس در صورت نیاز 250 میلی‌گرم هر 6  تا 8  ساعت
 • حملات نقرس: 750 میلی‌گرم برای دوز اول، سپس 250 میلی‌گرم هر 8 ساعت تا پایان حمله

توجه داشته باشید که این دوزها تقریبی هستند. همچنین از دوزهای کمتری از ناپروکسن برای افراد مسن، بیماران کلیوی، کبدی و قلبی استفاده می‌شود. لامز به تایید است که در شرایط خاص ناپروکسن برای کودکان با توجه به وزن تعیین خواهد شد.

توصیه‌هایی که پس از مصرف ناپروکن باید رعایت کنید

بعد از اینکه قرص ناپروکسن ۵۰۰ یا قرص ناپروکسن ۲۵۰ مصرف کردید، به مدت ۲۰ دقیقه نباید بر روی آن دراز بکشید. به حالتی نشسته باقی بمانید تا ۲۰ دقیقه طی شود. اما چرا نباید این کار را کرد؟ ناپروکسن می‌تواند باعث آسیب به لوله‌ی گوارش شود، اگر بلافاصله بعد از خوردن آن دراز بکشید.

همچنین اگر سابقه‌ی حساسیت نسبت به داروهای ضد التهاب دارید، نباید از ناپروکسن استفاده کنید. چون می‌تواند باعث واکنش‌های خطرناکی در بدن شود.

پلاتینر، جایگزینی مناسب برای درمان کمردرد

پلاتینر کمربندی جدید از تولیدات شرکت آلمانی زایس ترونیک است. این کمربند با داشتن سه تکنولوژی به روز خود به راحتی انواع درد کمر را تسکین می‌دهد. پلاتینر دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی در تجهیزات خاص فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شوند. افزایش جریان خون در محل آسیب، بلاک عصبی برای کاهش درد، اکسیژن رسانی به بافت‌ها و ماساژ عظلات ، از کارکردهای کمربند پلاتینر است.

با خرید کمربند پلاتینر و استفاده منظم از کمربند پلاتینر بیماران بعد از چند روز شاهد کاهش درد خود خواهند بود. تسکین کامل درد بعد از 2 تا 3 هفته استفاده منظم و روزانه 45 تا 60 دقیقه ایجاد می‌شود.

راه های درمان فوری کمردرد؛ استفاده از قرص تا خرید کمربند پلاتینر

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر و پلاتینر | به طب انلاین

کمر درد مشکل رایجی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد و برروی سطح کیفیت زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. اما خوشبختانه  قابل درمان است و جای نگرانی ندارد. پزشک معمولا داروهای مسکن و ضدالتهابی را برای درمان کمر درد در نظر می‌گیرند. در این مقاله ابتدا نحوه معاینه و بهترین قرص برای درد کمر را شناختیم. سپس به معرفی کمربند پلاتینر به عنوان بهترین جایکزین و مکمل درمان پرداختیم. این کمربند با بهره گیری از برترین فناوری در د کمر را تسکین می‌دهد و عوارض کمر را درمان می‌کند. به دلیل مناسب بودن قیمت کمربند پلاتینر ، نظرات درمورد کمربند پلاتینر مثبت است.

پرتکرارترین پرسش ها در زمینه قرص ناپروکسن برای دیسک کمر

آیا ناپروکسن اعتیاد آور است؟

خیر، ناپروکسن اعتیادآور نیست، اما مهم است که همیشه آن را طبق تجویز مصرف کنید.

خرید اینترنتی کمربند پلاتینر به چه صورتی است؟

برای خرید کمربند پلاتینر به سایت فروشگاهی آگاه طب مراجعه و پس از درج اطلاعات خود، سفارشتان را ثبت کنید. در کوتاه‌ترین زمان‌ممکن کمربند پلاتینر را درب منزل تحویل بگیرید و هزینه آن را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که ارسال کمربند پلاتینر به تمام نقاط ایران رایگان است.

چه کسانی می‌توانند ناپروکسن را برای دیسک کمر مصرف کنند؟

بیشتر بزرگسالان در صورتی که داروهایی مصرف نکنند که با ناپروکسن تداخل داشته باشد، می‌توانند ناپروکسن مصرف کنند..

 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *