مقالات

بهترین دارو برای زانو درد چیست و چگونه درد زانوی خود را با داروی مناسب تسکین دهیم؟

تصویر تعدادی قرص و پماد در کنار زانو برای بهترین دارو برای زانو درد| به طب

بهترین دارو برای زانو درد چیست؟ تعداد زیادی از ما برای یافتن  بهترین دارو برای آرتروز زانو  از داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب استفاده می‌‌کنیم. هنگامی‌ که شما دچار درد زانو می‌شوید یا از آرتروز زانو رنج می‌برید معمولاً پزشک برای تسکین این نوع دردها داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب را به عنوان بهترین دارو برای درد زانو به شما خواهد داد. هر بار که شما آسپرین، ادویل یا ناپروکسن(Aleve) مصرف می‌‌کنید در واقع داروی غیر استروئیدی ضد التهابی استفاده کرده‌اید. این داروها برای تسکین درد و رفع تب مناسب هستند. هر روزه میلیون‌ها نفر از این داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب در حکم بهترین دارو برای درمان زانو درد و برای تسکین درد بدن، تورم، سفتی بدن و تب استفاده می‌کنند. رایج ترین نوع داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب عبارتند از آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن سدیم. در این مقاله  از سایت به طب آنلاین به نکاتی  درباره بهترین دارو برای زانو درد اشاره می‌‌کنیم  تا در این میان با داروهای خوراکی بانا برخی پمادها آشنا شوید. در پایان نیز شما را با زانوبند زاپیامکس به عنوان تکنولوژی جدید عالم پزشکی آشنا خواهیم کرد.

  بهترین دارو برای زانو درد؛ مکانیسم اثر داروهای غیر استروئیدی

به طور کلی داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب از تولید برخی از انواع خاص مواد شیمیایی که باعث بروز التهاب می‌شوند جلوگیری می‌کنند. این داروها در درمان درد حاصل از آسیب دیدگی خفیف بافت از قبیل درد حاصل از آرتروز مفید هستند. استروئید داروی است که توسط انسان ساخته می‌‌شود و شبیه کورتیزون است که یک نوع هورمون طبیعی در بدن محسوب می‌‌شود. بسیاری از افرادی که دچار آرتروز می‌شوند می‌خواهند بهترین دارو برای غضروف سازی زانو را بشناسند و بدانند آیا این داروها در ساخت غضروف نیز نقش دارند؟ باید دانست که این داروها بیشتر به کاهش التهاب و درد کمک میکنند و نقشی در ساخت غضروف نخواهند داشت.

بهترین دارو برای ساییدگی زانو و مدت زمان مجاز مصرف آنها

تصویری از قرص ناپروکسن به عنوان بهترین دارو برای زانو درد                   

با شروع مصرف بهترین دارو برای زانو درد توجه به چند نکته ضروری است. نباید بیش از سه روز از داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب برای تسکین تب و بیش از ۱۰ روز برای درمان درد استفاده کرد مگر آنکه پزشک به شما مجوز استفاده از آن را داده باشد. مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب در تسکین درد بسیار مفید است اما باید به مدت کوتاهی مصرف شوند. در صورتی که پزشک شما گفته است که می‌توانید از بهترین دارو برای زانو درد به مدت طولانی استفاده کنید باید به عوارض جانبی حاصل از مصرف آنها توجه داشته باشید. در صورتی که شما دچار هر گونه عوارضی جانبی شدید باید برنامه درمان شما عوض شود.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

 بهترین دارو برای درمان آرتروز زانو کی اثر می‌کند؟

زمان لازم برای اثر گذاری داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب به نوع داروی تجویزی و نوع اختلالی که قرار است درمان شود بستگی دارد. برخی از داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب چه مدت چند ساعت شروع به اثر گذاری می‌کنند. حال آنکه برخی دیگر حدود یک تا دو هفته طول می‌کشد تا اثر خود را بگذارند. به طور کلی پزشک برای درمان آسیب دیدگی‌های ناگهانی زانو به تجویز آن دسته از داروهایی می‌‌پردازد که به سرعت اثر خود را می‌‌گذارند. اما باید هر ۴ تا ۶ ساعت یک بار مصرف شوند؛ زیرا زمان اثر گذاری آنها کوتاه است. برای درمان آرتروز زانو که به درمان طولانی نیاز دارند پزشک معمولاً به تجویز داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب می‌‌پردازد که باید روزی یک یا دو بار مصرف شوند. به طور کلی مدت بیشتری طول می‌‌کشد تا این داروها اثر درمانی خود را نشان دهند. مصرف این داروها ممکن است با عوارضی همراه باشد. در این زمینه باید مراقب مشکلات گوارشی و کلیوی، مشکلات سر و گردن و آلرژی‌ها باشید.

داروهای موضعی درد چیست؟

داروهای ضد درد موضعی از طریق پوست شما جذب خواهند شد. انواع کرم‌ها یا ژل‌هایی هستند که روی مفاصل دردناک مالیده می‌شوند. برخی از آنها به صورت اسپری یا چسبی هستند که به پوست شما می چسبند. از آنجایی که مواد تشکیل دهنده از طریق پوست جذب می‎‌شوند، بیشتر داروهای ضد درد موضعی بهتر است در مفاصلی که نزدیک به سطح پوست هستند، مانند مفاصل دست و زانو استفاده شود.

بهترین دارو برای آرتروز؛ چه پمادهایی برای زانو درد توصیه می‌شود

مواد فعال در داروهای ضد درد موضعی بدون نسخه شامل موارد زیر است:

کپسایسین باعث ایجاد احساس سوزش در زانویتان خواهد شد. کرم‌های کپسایسین سلول‌های عصبی شما را از یک ماده شیمیایی که برای ارسال پیام‌های درد مهم است، تخلیه می‌کنند. کپسایسین اگر چند بار در روز استفاده شود موثرتر است. ممکن است تا دو هفته طول بکشد تا احساس آرامش کنید. سالیسیلات ها حاوی ماده تسکین دهنده درد موجود در آسپرین هستند. ضد تحریک کننده ها موادی مانند منتول و کافور باعث ایجاد احساس گرما یا سرما می‌شوند که ممکن است به طور موقت درد را کاهش دهند. داروهای بیهوشی و بی‌حس کننده‌های موضعی مانند لیدوکائین برای کاهش درد و احساس بی‌حسی به کار می‌روند. لیدوکائین به شکل کرم، ژل و اسپری موجود است.

چنانچه غضروف زانوی شما آسیب جدی دیده است و نیاز به درمان دارد پیشنهاد می‌کنیم که برای مطالعه بیشتر  مقاله درمان از بین رفتن غضروف زانو را مطالعه کنید.

میزان تاثیر پمادها بر درد زانو چقدر است؟

نظرات در مورد اثربخشی داروهای ضد درد موضعی بدون نسخه متفاوت است. در حالی که بسیاری از مردم می‌گویند این محصولات به تسکین درد آرتریت آنها کمک می‌کند، تحقیقات علمی فقط فواید کمی را نشان می‌دهند. کپسایسین ممکن است زمانی موثرتر باشد که با سایر درمان‌ها مانند قرص‌های حاوی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده شود.

 

آیا استفاده از پمادهای زانو درد عوارضی هم دارد؟

تصویر ی پماد مسکن درد زانو در پی استفاده از بهترین دارو برای زانو درد| به طب

استفاده از کرم‌های کپسایسین ممکن است باعث سوختگی یا گزش پوست شما شود. اما این ناراحتی معمولاً ظرف چند هفته پس از استفاده روزانه کاهش می‌یابد. پس از هر بار استفاده دست‌های خود را کاملا بشویید و از دست زدن به چشم ها و غشاهای مخاطی بپرهیزید. هنگام استفاده از کرم ممکن است نیاز به پوشیدن دستکش لاتکس داشته باشید. اگر به آسپرین حساسیت دارید یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید، قبل از استفاده از داروهای موضعی حاوی سالیسیلات با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، استفاده بیش از حد نیز به دلیل مواد سمی موجود در آنها خطرناک است. از مسکن‌های موضعی روی پوست شکسته یا تحریک شده یا با پد گرم کننده یا بانداژ استفاده نکنید.

اگر به درد آرتروز زانو دچار هستید پیشنهاد می‌کنیم با با مطالعه مقاله نشانه‌ های آرتروز اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و درمان خود را جدی بگیرید.

با خرید زاپیامکس، از عوارض دارو و پماد در امان باشید

بی‌شک  همه بیماران در پی یافتن راه‌هایی امن برای درمان هستند. راه‌هایی که تا جای ممکن آنها را از عوارض مصرف قرص و پماد مصون بدارد. امروزه پیشرفت فناوری چنین امکانی را فراهم کرده است. زانوبند زاپیامکس یکی از این نوآوری هاست که با تاثیر فراوان در اختیار بیماران قرار دارد. زانوبند زاپیامکس محصولی جدید با سه تکنولوژی بسیار پیشرفته و بی‌خطر است که برای انواع مشکلات زانو کاربرد دارد. در این زانوبند سه تکنولوژی اولتراسوند (Ultrasound)، انفرارد (Infrared) و کِلاک پالس (Pulse Clock) وجود دارد. این تکنولوژی‌ها بر درد، دامنه حرکتی، سفتی مفصل و بهبود التهابات زانو اثر می‌گذارند وهمچنین با تحریک عضلات و ماساژ آنها زمینه درمان را فراهم خواهند کرد. با خرید زانوبند زاپیامکس از عوارض داروهای شیمیایی در امان باشید.

 

زاپیامکس، بهترین زانوبند خانگی برای درمان انواع مشکلات

با توجه به نحوه عملکرد تکنولوژی‌های به‌کاررفته در زاپیامکس باید گفت که این زانوبند برای انواع آسیب‌ها، دردها و مشکلات زانو موثر و مفید است. از این مشکلات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • آرتروز زانو
  • التهاب در تاندون‌ها و رباط‌ها
  • پارگی منیسک
  • دررفتگی، شکستگی یا هر گونه آسیب در کشکک زانو
  • سفتی در مفصل
  • آسیب، ضربه یا تروما در زانو
  • آسیب‌های ناشی از ورزش و فعالیت‌ها سنگین
  • جراحی و عوارض بعد از آن
  • تاثیر در درمان نقرس
  • کمک به درمان آسیب‌های رباط صلیبی

و دیگر مشکلات زانو که باعث درد، کم‌تحرکی وآزار بیماران می‌شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از زانوبند زاپیامکس

بهترین دارو برای زانو؛ از داروهای خوراکی تا  فناوری نوین

درمان های متفاوتی برای درد زانو وجود دارد که  در این مقاله از سایت به طب آنلاین  به برخی داروهای خوراکی و موضعی اشاره کردیم. سپس به معرفی تازه ترین دست آورد فناوری  در تسکین و درمان دردهای زانو پرداختیم.  زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین زانوبندهای طبی و درمانی عصر جدید است که بر انواع مشکلات زانو اثر می‌گذارد و باعث تسکین درد بیمار خواهد شد. این زانوبند به سه تکنولوژی روز دنیا مجهز است، اما عملکردی ساده و بدون خطر دارد.

سوالات متداول درباره بهترین دارو برای زانو درد

آیا می‌توان در کنار مصرف بهترین دارو برای زانو درد  قرص فشار خون استفاده کرد؟

داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب باعث بالا رفتن فشار خون در برخی از بیماران می‌‌شود و به این ترتیب اگر شما دچار افزایش فشار خون شدید حتی اگر شما از داروهای مخصوص فشار خون استفاده می‌کنید و رژیم غذایی مخصوص دارید ممکن است سطح فشار خون شما بالا برود.

 

آیا داروهای موضعی درد با نسخه در دسترس هستند؟

داروهای های خوراکی یک درمان رایج برای آرتروز هستند، اما می توانند معده را تحریک کنند. با این حال، داروهای موضعی خطر کمتری برای تحریک معده دارند.

زانوبند زاپیامکس را از کجا بخرم و چقدر؟

برای خرید این محصول به فروشگاه  اینترنتی  به طب مراجعه کنید و آن را با مبلغ 2960000 تومان سفارش دهید. سپس زانوبند را درب منزل تحویل بگیرید و هزینه آن را پرداخت کنید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *