مقالات

قرص کلسیم برای زانو درد خوبه؟

قرص کلسیم برای زانو درد خوبه؟

کمبود ویتامین‌ ها در زانو درد نقش پررنگی دارد و می‌توان گفت یکی از دلایل عمده در دردهای زانو در افراد، کمبود ویتامین‌های مناسب و مورد نیاز زانو است. بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که از هر 4 نفر یک نفر به علت کمبود ویتامین‌های مورد نیاز بدن و به‌ویژه زانو به آرتروز درد شدید مفاصل مبتلا می‌شود.

ورزش و بهره‌گیری از تحرک تنها روش جهت بهبود درد زانو نیست، زمانی که شما ویتامین‌های مورد نیاز و مناسب زانو را به آن نرسانید، دردهای زانو و آرتروزیت شروع به نمایان شدن می‌کنند، با به طب آنلاین در ادامه همراه شوید.

کمبود مواد غذایی در بدن که به درد زانو منجر میشه

کمبود مواد غذایی در زانو درد همواره نقش بسیار اساسی داشته می‌توان گفت دردهای به وجود آمده در زانو تماما با کمبود ویتامین‌های مورد نیاز بدن رابطه مستقیم دارد. تمامی پزشکان کاهش وزن و بهره‌گیری از ورزش را جهت درمان دردهای زانو به افراد پیشنهاد می‌کنند؛ اما در صورتی که هیچگونه ویتامین مورد نیاز از طریق مکمل‌ها و رژیم غذای به بدن فرد نرسد تاثیری زیادی نخواهد داشت. 3 نوع از مواد مغذی که جهت بهبود درد زانو نقش اساسی دارند به شرح زیر است.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

1. کلسیم؛ ماده معدنی ضروری برای استخوان‌ها

آیا دردهای بسیار شدید در ناحیه زانوی خود تجربه می‌کنید؟ کلسیم را به هیچ عنوان فراموش نکنید. مصرف کلسیم جهت حفظ سلامتی و استحکام استخوان‌ها ضروری بوده به همین علت افرادی که به کمبود کلسیم مبتلا هستند، در معرض خطر بسیار بالا پوکی استخوان شدید قرار داشته و در نهایت استخوان‌ها و مفاصل زانوی آن‌ها به شدت ضعیف می‌شود.

همچنین از تاثیرات قرص منیزیم برای زانو درد بخوانید!

زانو برای ساخت و ساز و حرکت روان خود به کلسیم در مقادیر بسیار بالا نیاز دارد، مکمل‌های غذایی و برخی مواد غذایی اعم از لبنیات، مغزیجات و ماهی ساردین منبعی غنی از کلسیم است.

2. ویتامین D؛ در کنار کلسیم برای استخوان‌ها نیاز است

کلسیم و ویتامین D هم راستا و به کمک یکدیگر در بهبود عملکرد زانوی افراد نقش بسیار اساسی ایفا می‌کنند.

ویتامین D در حقیقت جهت تنظیم مقدار کلسیم و فسفات بدن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و جهت توسعه ساختار و استحکام استخوان‌ها در کنار کلسیم باید در برنامه رژیم غذایی فرد قرار گیرد.

در صورتی که فرد با کمبود ویتامین D در بدن رو به رو شود، بیماری‌هایی همانند پوکی استخوان به صورت جدی برای وی اتفاق می‌افتد. همچنین این ویتامین در حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارد و به عضلات جهت حرکت بهتر کمک می‌کند.

خورشید یکی از غنی‌ترین منبع در راستای افزایش ویتامین D بدن است هر روز به مدت نیم الی یک ساعت را در مقابل نور خورشید قرا گرفته تا ویتامین D مد نظر خود را به طور کافی دریافت کنید. این ویتامین در مواد غذایی همچون ماهی‌ها، قارچ و زرده تخم مرغ یافت می‌شود.

3. اسید چرب امگا 3 برای حفظ سلامت کلی بدن

استفاده از اسید چرب امگا 3 تاثیر بسیار بالایی در حفظ سلامت قلب، تقویت سیستم ایمنی و بهبود متابولیک بدن دارد، همچنین این اسید چرب در بهبود عملکرد زانوی افزاد نقش بسیار اساسی دارد. اسید چرب امگا 3 می‌تواند تورم را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و در تسکین درد زانو کمک کند.

آیا قرص کلسیم برای زانو درد خوبه؟

کمبود ویتامین‌ ها در زانو درد رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند، همانطور که به آن اشاره شد کمبود کلسیم یکی از اساسی‌ترین علل‌ درد زانو است. کلسیم از املاح معدنی به شمار می‌آید که سبب بالا بردن استحکام و مقاومت بیشتر استخوان‌های فرد می‌شود.

در پاسخ به سوال آیا قرص کلسیم برای زانو درد خوب است؟ باید گفت بله، البته قرص‌هایی گه در کنار دارا بودن کلسیم از ویتامین تقویت زانو همانند ویتامین D برخوردار هستند، گزینه مناسبی است.

آیا قرص کلسیم برای زانو درد خوبه؟

در صورتی که قصد دارید از مکمل‌های کلسیمی جهت بهبود و تقویت زانوی خود استفاده کنید، بهتر است شروع دوره مکمل را تحت نظر پزشک آغاز کنید. از آن‌ جایی که کلسیم نوعی مواد معدنی بدون مشورت پزشک مصرف بی‌رویه آن سبب ایجاد رسوب در کلیه خواهد شد، در همین راستا بهتر است پس از پشت سر گذاشتن یک دوره جهت چک کردن وضعیت کلیه‌های خود به پزشک مراجعه کرده و آزمایشات مربوطه را انجام دهید.

تاثیر کمبود ویتامین در زانو درد! کمبود کدام ویتامین باعث زانودرد میشود؟

کمبود برخی مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن به آسیب‌ها و بیماری‌های مختلف منجر خواهد شد که برخی از آن‌ها عباتند از:

کمبود ویتامین یا ماده معدنی

نوع بیماری یا آسیب بدنی در اثر کمبود مواد مغذی

کلسیم

پوکی استخوان

آهن

کم‌خونی

آهن

خستگی و بی حالی و ضعف در زانوها

ویتامین D

پردازش و تنظیم مقدار کلسیم و فسفات در بدن

پوکی استخوان

عضلاتی ضعیف

اسید چرب امگا 3

گرفتگی عضلات

ویتامین B12

استخوان‌هایی ضعیف

ویتامین C

ایجاد التهاب در بدن

عدم بازسازی سلول‌ها و بافت‌های

پس با این اوصاف باید کلیه مواد مغذی را از طریق رژیم غذایی سالم یا مصرف برخی مکمل‌ها به بدن خود برسانیم.

ویتامین D؛ در کنار کلسیم برای استخوان‌ها نیاز است

مکمل‌ ویتامین برای رفع کمبود ویتامین ها در زانو درد

مکمل‌های متنوعی برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن تولید شده ‌اند که شما می‌توانید با مشورت پزشک یک نمونه از آن‌ها را تهیه کنید. از رایج‌ترین نمونه از مکمل‌‎های مفید برای زانو درد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • گلوکزامین
  • کندرویتین
  • روغن ماهی یا امگا 3
  • متیل سولفونیل متان
  • ویتامین D
  • عصاره زردچوبه

قبل از مصرف این مولتی ویتامین‌ها با پزشک معالج خود مشورت کنید.

دیگر روش‌ های درمان درد زانو در کمترین زمان

تمامی افراد در یک دوره دردهای زانو را احساس کرده‌اند. اما در این شرایط روش مقابله با درد زانو بسیار مهم است. در مرحله کمبود ویتامین‌ ها در زانو درد نقش اساسی دارند و باید به کمک مصرف مکمل‌ها این درد کنترل شوند در غیر این صورت این دردها تشدید شده و فرد مجبور بوده روش‌های درمانی دیگر را جهت بهبود زانوی خود در پیش بگیرد.

فیزیوتراپی برای کاهش علائم و تسکین درد

اگر به دنبال یک روش درمانی تاثیرگذار و بدون عوارض در راستای درمان زانوی خود هستید، بهره‌گیری از فیزیوتراپی گزینه مناسبی برای شما است. در فیزیوتراپی روش‌هایی همانند سوزن خشک (درای نیدلینگ)، لیزرتراپی و آب درمانی برای فرد با توجه به میزان درد زانوی وی از سمت فیزیوتراپیست صورت می‌گیرد.

بهره‌گیری از عمل جراحی جهت بهبود در زانو آخرین روشی است که توسط پزشک برای درمان درد زانو به فرد معرفی می‌کند. در صورتی که پزشک با توجه به میزان درد شما عمل جراحی را انتخاب کرد، فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل زانو به شما کمک می‌کند تا در کم‌ترین زمان ممکن روند بهبود خود را در پیش بگیرید و درد زانوی خود را از بین ببرید. فیزیوتراپی درحقیقت به فرد کمک می‌کند تا فشاری ناشی از بدن از روی زانوهای فرد به مرور برداشته و در نهایت درد زانوی کمتر شود.

استفاده از زانوبند زاپیامکس اصل آلمان

استفاده از زانوبندها همواره یکی از روش‌های موثر در راستای کنترل درد در ناحیه زانو هستند. زانوبندها با توجه به آناتومی زانوی افراد طراحی و تولید شده‌اند تا زانوی فرد را در برابر عوامل مختلف همانند ضربه و تغییر ناگهانی دما حفظ کنند. زاپیامکس یکی از پرطرفدارترین و بهترین زانوبند بوده که توانسته است رضایت بسیار از افراد را در راستای بهبود درد زانو جلب کند.

در صورتی که قصد خرید و اطلاع از قیمت زانوبند زاپیامکس را دارید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر یا سایت به طب آنلاین نسبت به خرید آن اقدام کرده و  از آن در راستای بهبود درد زانوی خود استفاده کنید.

استفاده از زانوبند زاپیامکس اصل آلمان

بهره‌گیری از داروها و قرص‌های مکمل

آیا به دنبال روشی هستید که در کم‌ترین زمان ممکن درد زانوی شما را تسکین دهد، پس استفاده از ویتامین‌ها در غالب قرص و مکمل را فراموش نکنید. کمبود ویتامین‌ ها در زانو درد رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند، به طوری که هر چقدر میزان ویتامین مورد نیاز بدن کم بوده میزان درد در زانوهای فرد زیاد می‌شود.

استفاده مرتب و دائم از ویتامین‌های مکمل به فرد کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن درد زانوی خود را کاهش داده و در نهایت از بین ببرد، برای اطلاع از بهترین مکمل خوراکی در گام اول باید به پزشک مراجعه کرده و سپس با نطر وی مکمل تراپی را جهت تقویت زانوی خود شروع کنید.

استفاده از رژیم غذایی مناسب

رژیم غذایی خوب و موثر، رژیمی بوده که تمامی ویتامین‌های مورد نیاز بدن در آن گنجانده شود. کمبود مواد غذایی در زانو درد همواره در افرادی که رژیم غذایی مناسب و باکیفیت را رعایت نمی‌کنند قابل مشاهده است.

در هر وعده غذایی باید لبنیات‌ها، ویتامین‌ها و حبوبات قرار داده شوند، در صورتی که این مواد به صورت کافی به بدن منتقل نشود، فرد به مرور با مشکلات جدی در استخوان‌های خود، زانو و ستون فقرات رو به رو می‌شود.

آیا کمبود مواد غذایی در زانو درد قابل درمان است؟

بله، زانوی برای عملکرد بهتر خود به ویتامین‌ها نیاز دارد. غذاهایی همانند ماهی، حبوبات و تخم مرغ منبع غنی از ویتامین‌ها بوده که در تسکین درد زانو و تقویت آن نقش اساسی دارد.

ویتامین برای درد زانو

در پاسخ به این سوال باید گفت ویتامین‌هایی نظیر ویتامینD، کلسیم و اسید چرب امگا 3 تاثیر بسیار زیادی در راستای تسکین درد زانو و بهبود عملکرد آن دارند.

فیزیوتراپی بعد از  عمل زانو واجب است؟

بله، فیزیوتراپی در واقع یک روش غیر تهاجمی در راستای بهبود درد زانو بوده که فشار ناشی از وزن بدن فرد را از روی زانوهای پس از جراحی تعویض زانو کاهش داده و به فرد در راه رفتن بهتر کمک می‌کند.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *