مقالات

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی؛ چقدر به طب سنتی اعتماد کنیم؟

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی | به طب آنلاین

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی شاید به یک شعار نزدیک باشد. واقعیت این است کسانی که برای دردهای زانو به استفاده از درمان‌های خانگی و سنتی روی می‌آورند، در پی تسکین درد هستند نه درمان. البته میزان تاثیر‌گذاری به نوع آسیب باز می‌گردد. مثلا درمان قطعی مینیسک زانو درد با طب سنتی یا درمان ساییدگی زانو با طب سنتی بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد و برای درمان این مشکلات بایستی از تجویز پزشکان متخصص بهره گرفت. اما درمان‌های سنتی به خوبی می‌توانند در همان روزهای آغازین درد را تسکین دهند و ازپیشروی آسیب جلوگیری کنند. دراین مقاله از مجله پزشکی به طب آنلاین درباره درمان قطعی زانو درد با طب سنتی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

آیا همه در دهای زانو با طب سنتی قابل درمان هستند؟

اگر زانو درد خفیف تا متوسط دارید، اغلب می‌توانید این دردها را در خانه درمان کنید. مثلا اگر پایتان پیچ خورد یا آرتریت شما را دچار مشکل کرده است، راه‌های مختلفی برای کنترل درد آن وجود دارد. درد ناشی از التهاب، آرتریت یا آسیب جزئی اغلب بدون کمک پزشکی برطرف می‌شود. درمان‌های خانگی می‌تواند شما را از درد برهانند و به شما در مدیریت علائم کمک کند، اما اگر درد متوسط تا شدید باشد، یا اگر علائم ادامه یابد یا بدتر شود، ممکن است برای ارزیابی کامل نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشید. البته مقالاتی مانند 9 علت زانو درد را همراه با علائم و را‌ه‌های پیشگیری بشناسید را نیز برای اطلاع بیشتر شما در این سایت قرار داده‌ایم.

چه کسانی  میتوانند از درمان قطعی زانو با طب سنتی استفاده کنند؟

حتما می‌خواهید بدانید در قدم نخست بهتر است از کدام درمان سنتی بهره ببریم. باید گفت درمان‌های سنتی شامل مواردی است که هرکدام ویژگی های خاصی دارند. شما لازم است با حساسیت‌های خود آشنا باشید تا بدانید کدام شیوه سنتی را باید برگزینید. داروهای طبیعی، مانند گیاهان و مکمل‌ها، ممکن است گزینه‌های درمانی ایمن و مؤثر با عوارض جانبی کمی همراه باشند. البته هم زمان با استفاده از این مواد بایستی اقدامات حمایتی را هم انجام دهید:

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

  • کاهش وزن: گاهی دردهای زانو به دلیل افزایش وزن رخ می‌دهد و شما لازم است که هم زمان با استفاده از داروهای طبیعی باید کاهش وزن را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا بهبود درد زانو با سرعت بیشتری محقق شود.
  • آب درمانی: راه رفتن در آب یکی از تجویزهایی است که هنگام درد‌های مفصلی از جمله زانو درد از سوی پزشکان توصیه می‌شود.
  • طرز صحیح نشست و برخاست: فیزیک بدن در ایجاد درد زانو نقش اساسی دارد. مثلا ایستادن های طولانی یا نشستن به صورت چهارزانو یا نشستن‌های غیر استاندارد پشت میز کار و بالا و پایین رفتن‌های مکرر از روی پله‌ها عامل مهم ایجاد زانو درد به شمار می‌روند.

بهترین روغن برای زانو درد؛ درمان فوری با داروهای گیاهی

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی تصویر زانو درد | به طب آنلاین

بررسی اثربخشی داروهای طب سنتی برای بهبود درد زانو را با معرفی چند روغن موثر آغاز می‌کنیم:

روغن اکالیپتوس؛مناسب برای انواع دردهای زانو

این روغن دارای خواص ضد درد است و به کاهش التهاب کمک خواهد کرد. اگر شش قطره از این روغن را با مقداری روغن نارگیل یا زیتون مخلوط کنید و روزانه روی زانو بمالید، درد به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. علت کاهش درد هم به خواص ضد التهابی این روغن باز می‌گردد.

روغن خردل وسیر، تسکین درد با افزایش گردش خون

روغن خردل و سیر خورد شده را بجوشانید و بگذارید تا سرد شود. این معجون را روی مفصل زانویتان بمالید و روزانه این کار را تکرار کنید. از آنجا که روغن و خردل هر دو داری خواص ضد التهابی هستند ترکیب مناسبی برای کاهش درد زانو پدید خواهد آمد. این ترکیب همچنین به افزایش گردش خون کمک خواهد کرد.

درمان زانو درد با عسل و سیاهدانه

عسل که با سیاهدانه ترکیب شود، بسیار موثر و کارساز خواهد بود. از این ترکیب می توانید برای تسکین دردهای طاقت فرسا استفاده کرد.حتی می توانید این ترکیب را علاوه بر مالیدن روی زانو، صبح زود میل کنید تا دردتان به طور واضح کمتر شود. این ترکیب ضد التهاب و ضد باکتری است و به همین دلیل درد مفاصل را کم می کند.

درمان زانو درد با نمک، ارزان و موثر

نمک همیشه درمان بسیاری از دردهای مفصلی است؛ زیرا با خواصی که دارد سبب کاهش درد خواهد شد. استفاده از حمام نمک شما را به احتمال بسیار زیاد از شر در زیاد خلاص می‌کند. پس در همان ساعات آغازین، درد می‌توانید از نمک برای کاهش دردهای مربوط به زانو استفاده کنید.

از سرکه سیب و زنجبیل تا طب سوزنی و زاپیامکس

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی تصویر انجام طب سوزنی | به طب آنلاین

از دیگر موادی که احتمالا برای درد زانو از آن‌ها بسیار شنیده‌اید می‌توانیم به سرکه سیب و زنجبیل اشاره کنیم. سرکه سیب یک ماده جادویی است و سرشار از مواد معدنی مانند پتاسیم، فسفر و کلسیم است که مصرفش با عسل کارساز‌تر خواهد بود. همینطور زنجبیل هم با خواص ضد التهابیش جریان خون را بهبود می‌بخشد و سبب کاهش درد در ناحیه زانو خواهد شد. اما بهتر است کمی درباره طب سوزنی که از روش‌های موثر طب سنتی است سخن بگوییم.

طب سوزنی  و معجزه کاهش درد فوری

طب سوزنی به عنوان درمانی غیر تهاجمی، نواحی تجمع اعصاب را در زانو تحت تاثیر قرار می‌دهند. طب سوزنی یک روش غیر تهاجمی به شمار می‌رود. با ورود هر سوزن به محل درد‌، بدن وادار می‌شود واکنش نشان دهد. این واکنش به بهتر شدن گردش خون و تولید آنزیم‌های ضد درد و بهبود درد کمک بسیاری خواهد کرد. این روش غیر تهاجمی  هزینه کمی دارد و بدون درد و خونریزی درد زانو را کاهش می‌دهد.

زاپیامکس، راه رفتن را آسان می‌کند

زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که از لحاظ تکنولوژی و اثرگذاری با فیزیوتراپی برابر است؛ زیرا در زاپیامکس از همان تکنولوژی‌های رایج و موثر فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شود که شامل سه تکنولوژی، اولتراسوند، انفرارد و کِلاک پالس هستند. به همین خاطر به آن زانوبند uic زاپیامکس می‌گویند. استفاده از زاپیامکس در مقایسه با دیگر روش‌های درمانی مانند مصرف دارو، تزریق مستقیم و حتی فیزیوتراپی مزایای بسیار زیادی دارد و علاوه بر کاهش درد، درمان را نیز همزمان انجام می‌دهد. این زانوبند حاصل تحقیقات علمی محققان عرصه پزشکی است  که این امروزه به درمانی محبوب تبدیل شده است. با خرید زانوبند زاپیامکس زندگی آسانتر خواهد بود.

چقدر می‌توانیم به طب سنتی در درمان زانو اعتماد کنیم؟

واقعیت این است که طب سنتی برای کاهش درد در مراحل آغازین درد است و شما نمی‌توانید و نباید با ادامه درد به ادامه استفاتده از طب سنتی بپردازید. پس طب سنتی را امتحان کنید و اگر دردتان کاهش نیافت حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. در این مقاله درباره محدوده استفاده از طب سنتی و گونه‌ای مختلف آن پرداختیم. همچنین به زانوبند زاپیامکس به عنوان یکی از دستاوردهای فناوری اشاره کردیم.

پرسش‌های مطرح در زمینه درمان قطعی زانو درد با طب سنتی

آیا طب سوزنی دردناک است؟

طب سوزنی به عنوان درمان قطعی زانو درد با طب سنتی درد ندارد و یک روش موثر است.

زانوبند زاپیامکس را ازکجا تهیه کنیم؟

برای خرید زانوبند زاپیامکس و اطلاع از قیمت زانوبند زاپیامکس بهتر است مقالات دیگر این سایت را مطالعه نمایید.

طب سنتی بهتر است یا در مان‌های مدرن؟

باید گفت درمان قطعی زانو درد با طب سنتی شاید کمی دور از ذهن باشد، اما تکنولوژی های مدرن مانند زانو بند زاپیامکس تاثیر بیشتری در روند درمان دارند.

 

 

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *