مقالات

درمان خانگی زانو درد؛ راه‌هایی آسان برای رهایی از درد زانو در خانه

درمان خانگی زانو درد | به طب آنلاین

درمان خانگی زانو درد علاوه بر افراد مسن که شاید کمتر می‌توانند برای درمان از خانه خارج شوند، به کار جوان‌ترها نیز می‌آید و می‌تواند به خوبی در مسیر درمان، آنان را یاری کند. درد زانو به دلایل گوناگون ممکن است رخ دهد  که با نشانه‌هایی مانند، تورم، سفتی و قرمزی  و بی حسی خود را نشان می‌دهد. از آنجا که زانو از اعضای مهمی است که در سازو کار حرکت افراد نقش دارد ممکن است اختلال در این عضو  زندگی روزمره را تحت تاثیر جدی قرار دهد. پس بهتر است پیش از هر اقدامی در عارضه‌های سطحی درمان‌های خانگی را امتحان کنید. در این مقاله از مجله پزشکی به طب آنلاین به معرفی چند درمان خانگی زانو درد می پردازیم.

درمان زانو در با تمرینات حرکتی

واقعیت این این است که ورزش‌ها را بیشتر باید روش‌هایی برای پیشگیری دانست. البته ورزش‌هایی هم هست که به اصلاح موضع آسیب دیده کمک می‌کنند و مثلا از پیشرفت آرتروز جلوگیری خواهند کرد. فیزیوتراپ‌ها برای درمان و کنترل درد زانو ورزش‌هایی را تجویز می‌کنند که اجرای آن‌ها در خانه به صورت روزانه  به تقویت عضلات کمک بسیار می‌کند. در این میان، حالت نشست و برخاست و کفش مورد استفاده نیز باید مورد بازنگری جدی قرار گیرد تا کمترین فشار را بر زانو ها وارد آورند.

برخی نیز ورزش تاچی را گزینه بسیار مناسبی معرفی می‌کنند. این ورزش، ورزشی از دوران باستان است که به آرامش ذهن کمک خواهد کرد و با تقویت عضلات از درد جلوگیری می‌کند. یکی دیکر از توصیه‌های اکید در زمینه مراقبت از زانو به کاهش و کنترل وزن باز می‌گردد که این موضوع با رژیم غذایی مناسب قابل دست‌یابی است. این روش ها در درمان آرتروز زانو در خانه نیز موثر است.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

درمان قطعی زانو درد با طب سنتی

درمان خانگی زانو درد و طب سنتی | به طب آنلاین

تاثیر طب سنتی و تاثیر گیاهان دارویی را هیچکس نمی‌ تواند در تسکین درد و حتی درمان زانو درد انکار کند.امروزه تاثیر مثبت این مواد با روش های سنتی اثبات شده و به عنوان یک درمان استاندارد تجویز می‌شود. خاصیت معجزه‌آسای برخی از این گیاهان حتی گاهی اثر بخشی آن ها را از داروهای شیمیایی نیز بیشتر کرده و سبب شده تا بیماران به استفاده از آنها مشتاق تر باشند. زیرا این داروهای گیاهی هم موثرند و هم هیچ عارضه‌ای ندارند.

درمان زانودرد با زنجبیل

زنجبیل از جمله گیاهانی است که از دیرباز برای تسکین درد زانو مورد استفاده قرار می‌گیرد. زنجبیل را با خاصیت ضد التهابی‌اش می شناسند. این گیاه هم می‌تواند به عنوان یک ادویه استفاده شود یا به صورت خمیر تهیه و در موضع در مالیده شود. به هر روی پس از جذب شدن این ماده توسط سلول ها، جینجرول، ماده موثر زنجبیل در خون حرکت می‌کند و تاثیرش را می‌گذارد. چای زنجبیل نیز برای درمان زانو درد بسیار موثر است. زنجبیل یک از گیاهان بسیار موثر برای درمان التهاب ها به ویژه التهاب قسمت زانو است.

درمان خانگی زانودرد با پودر زردچوبه

زردچوبه را در غذاهای بیشتر مردمان آسیایی می توان یافت. امروزه ثابت شده که زردچوبه در تسکین درد مفاصل نقش موثری دارد. کوروکومین ماده موثر موجود در زردچوبه است  که خواص انتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد و مورد استفاده بسیاری از مردمان قرار می گیرد. محققان اثر زردچوبه را با داروئی دیکلوفناک مقایسه می کنند. بررسی ها به ما می گوید که کوروکومین اثری مشابه دیکلوفناک دارد  و از عوارضی کمتری خواهد داشت. به همین دلیل بسیاری از محققان و بزرگان تغذیه  استفاده از پودر زردچوبه را برای رهایی از زانو درد چاره ساز می دانند

درمان زانو درد باعسل؛  بهترین درمان خانگی زانو درد

شاید عجیب باشد که با مالیدن مقداری عسل روی محل درد می‌توانید درد زانو را کنترل کنید. عسل سال‌های سال است به عنوان دارو برای درد‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بی آنکه عارضه‌ای پس از استفاده از آن گزارش شده باشد. عسل فشارخون را تنظیم می‌کند و اینگونه است که روند خون‌رسانی به قسمت زانو را تنظیم خواهد کرد که این خود تاثیر به سزایی در کنترل درد دارد. همچنین عسل هم ضد التهاب است و برای کنترل التهاب زانو استفاده می‌شود.

درمان خانگی زانو درد؛ درمان زانو درد با نمک

نمک، گرفتگی‌های ماهیچه را درمان می‌کند و درد را کاهش می‌دهد. نمک لبریز از پتاسیم و منیزیم است که مواد لازم و آسایس برای آرامش ماهیچه ‌ها و عضلات را فراهم می‌کند و استفاده مداوم از آن، می‌تواند زانو را نجات دهد. از این رو، فرو بردن پاها در آب گرم حاوی نمک خستگی را از پاهایتان دور می‌کند و آرامش را به زانو و پاها باز می‌گرداند.

روغن اکالیپتوس و نقش موثر در درمان زانو درد

ترکیب این روغن با روغن زیتون عصاره‌ای می‌سازد که در تسکین درد زانو بسیار موثر و کاربردی است. پس از ترکیب این دو روغن آن را چند دقیقه روی مفصل زانو و اطراف آن بمالید  و ماساژ دهید. خواص ضد درد روغن اکالیپتوس و روغن زیتون سبب شده تا امروزه از سوی پزشکان نیز به بیماران توصیه شود.

 کمپرس سردو گرم، موثر برای درمان خانگی زانو درد

این واقعیت بر کسی پوشیده نیست که گرما سبب می‌شود تا عضلات شل شوند و مفاصل بهتر به حرکت در آیند. حوله گرم یا کیسه آب گرم بهترین وسیله برای اعمال کمپرس گرم است. از سوی دیگر می‌توانید یخ را درون حوله‌ای قرار دهید  و آن را روی زانویتان بگذارید. بهتر است در روزهای نخستین آسیب دیدگی زانو، از کمپرس سرد استفاده کنید و بعد از آن کمپرس گرم را شروع کنید.

 تکنولوژی نوین زانوبند زاپیامکس، بهترین درمان خانگی زانودرد

درمان خانگی زانو درد و زاپیامکس | به طب آنلاین

زانوبند زاپیامکس به تکنولو ژی روز دنیا مجهز است با اثرگذاری بسیار و زود هنگام، گوی سبقت را از زانو بندهای طبی معمولی ربوده و به زانوبند محبوب متقاضیان تبدیل شده است؛ چرا که زانوبند طبی معمولی تنها نقش محافظتی دارد و اصولا در تسکین اساسی و درمان زانو نقشی ایفا نمی‌کند. نحوه استفاده از زانوبند زاپیامکس و طریقه بستن زانوبند زاپیامکس در ساده‌ترین شکل ممکن، اثر گذاری زود هنگام با توجه به نوع آسیب زانو، بی‌نیاز شدن بیماران از مراجعه به فیزیو تراپی و حذف مسکن‌های خوراکی،  و مناسب بودن قیمت زانو بند زاپیامکس از دیگر دلایلی است که گروه‌های گوناگونی با مشکلات مربوط به زانو را به خرید زاپیامکس ترغیب کرده است.

حذف این موارد، خرید اینترنتی زانوبند زاپیامکس  را بسیار مقرون به صرفه نشان می‌دهد. افزون براین، همه افراد خانواده نیز می‌توانند از این زانوبند در فواصل گوناگون برحسب نیازشان استفاده کنند. اگر می‌خواهید دوره درمانی موثری داشته باشید و نتایج فوق العاده زانوبند زاپیامکس را تجربه کنید، لازم است به مدت 2 تا 3 هفته هر روز 45 تا 60 دقیقه از این زانوبند برای هر کدام از زانوهای خود استفاده کنید. جالب اینجاست که در چند روز ابتدایی استفاده از زانوبند زاپیامکس، بیمار کاهش درد را حس خواهد کرد و در پایان هفته سوم درد به صورت کامل تسکین و دیگر علائم بهبود می‌یابند. با مراجعه به صفحه نظرات درمورد زانوبند زاپیامکس می توانید با موارد بیشتری آشنا شوید.

از زانوهایتان مراقبت کنید

مفاصل اولین محل­‌هایی است که با با لا رفتن سن دچار آسیب می‌شوند و بهتر است در سنین جوانی به خوبی از آنها مراقبت نماییم . مثلا حرکات بدنی روزمره را درست انجام دهیم و هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها از نرده ها کمک بگیریم. مراقب افزایش وزنمان باشیم  و ورزش تقویتی عضلات را در برنامه روزانه خود قرار دهیم. در این مقاله اطلاعات لازم در زمینه درمان خانگی زانو درد در اختیارتان قرار دادیم تا هنگام بروز دردهای احتمالی امادگی لازم را داشته باشید.

پرسش‌های احتمالی در زمینه درمان خانگی زانو درد

 برای رفع زانو درد چی بخوریم؟

استفاده از میوه‌های تازه و مکمل هایی مانند امگا 3 و ویتامین  دی  از توصیه‌های اصلی اولیه است.

بهترین درمان خانگی زانو درد برای افراد مسن چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بهترین روش استفاده از زانوبند زاپیامکس است.

کی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر با انجام درمان‌های خانگی درد تسکین نیافت و بیشتر شد حتما نزد پزشک بروید.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

1 دیدگاه در “درمان خانگی زانو درد؛ راه‌هایی آسان برای رهایی از درد زانو در خانه

  1. بازتاب: سروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *