مقالات

بورسیت زانو چیست و بهترین درمان بورسیت زانو

بهترین درمان غیر جراحی برای بورسیت زانو

آیا به‌دنبال درمان غیر جراحی بورسیت زانو هستید؟ دیگر لازم نیست نگران عمل‌های سخت برای درمان مشکلات زانو باشید. سایت به طب آنلاین یکی از مجموعه‌های بزرگ و معتبر فروش تجهیزات لازم درمان بورسیت زانو است که می‌توانید به آن مراجعه کنید.

موارد دیگری که در ادامه بهآن‌ها اشاره خواهیم کرد شامل چیستی بورسیت زانو، علائم و جلوگیری از آن، درمان این مشکل بدون جراحی با کمک زانوبند، طرز استفاده از این زانوبند و نحوه خرید این محصول می‌شوند.

بورسیت زانو چیست؟ بیماری رایج بین افراد

در نزدیکی هر یک از مفصل‌های بدن کیسه‌های کوچکی که بورسا نام دارند و از یک مایع لزج پر شده‌اند وجود دارند. مفاصل زانو نیز از این قاعده مستثنی نیستند. زمانی که این کیسه‌ها دچار التهاب شوند به معنای به‌وجود آمدن بورسیت زانو است.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

وظیفه بورس‌ها کاهش فشار نقاطی است که باعث اصطکاک میان عضلات، تاندون‌ها و پوست‌های نزدیک به مفاصل می‌شوند. همه بورس‌های موجود در مفاصل زانو  ملتهب می‌شوند اما بورسیت معمولاً در قسمت داخلی زانو یا کاسه آن به وجود می‌آید.

بورسیت زانو باعث درد در این قسمت از بدن می‌شود که شدت این درد می‌تواند موجب عدم تحرک فرد شود. معمولاً برای درمان این درد، داروهای تجویز شده توسط دکتر می‌تواند باعث کاهش التهاب شود. همچنین خود مراقبتی نیز می‌تواند از موارد کمک‌کننده به درمان این مشکل باشد.

علل، علائم و جلوگیری از بورسیت زانو با روش‌های مختلف

ایجاد این مشکل در زانو در پی عوامل مختلفی است و به‌صورت خودبه‌خود پیش نمی‌آید. پس از آن، علائم و روش‌های جلوگیری از این مشکل از مواردی مهمی هستند که باید بهآن‌ها توجه شود. در ادامه به توضیح این موارد خواهیم پرداخت و در رابطه با درمان غیر جراحی بورسیت زانو صحبت خواهیم کرد.

علل بورسیت زانو که باید بشناسید

یکی از موارد مهمی که می‌تواند باعث این التهاب شود ضربه مستقیم به زانو است. در این صورت فشار وارد بر زانو باعث آسیب به بورس‌ها می‌شود. داشتن فعالیت‌های شدید مانند فعالیت ورزشی که فشارهای مکرر و زیادی به زانو وارد می‌کند، از عللی به‌حساب می‌آید که باعث ایجاد بورسیت زانو می‌شود.

بورسیت زانو چیست؟

علائم بورسیت زانو؛ از درد تا التهاب و ورم

در زمانی که پرتکرار روی زمین زانو می‌زنیم، مانند زمانی که در حال بلند کردن چند جسم سنگین هستیم، باعث فشار زیادی به زانو می‌شویم. ممکن است پس از آن، این التهاب در مفصل فرد به وجود بیاید. عللی مانند نقرس، آرتریت و استئوآرتریت و روماتوئید نیز موجب به وجود آمدن این التهاب در زانو فرد است. عفونت‌های باکتریایی بورسا نیز از موارد مهمی است که دراثر ایجاد آن در زانو، دچار مشکل بورسیت خواهید شد.

باتوجه به اینکه کدام یک از بورس‌ها دچار التهاب شده است، علائم آن ممکن است متفاوت باشد. در زمانی که در هنگام فشار وارد کردن به قسمت آسیب دیده زانو، دچار حس گرما، تورم و درد شوید می‌توان تشخیص داد که زانوی شما دچار بورسیت شده است.

یکی دیگر از علائم وجود بورسیت در زانو این است که حتی در هنگام استراحت نیز حس درد در فرد وجود دارد. زمانی که ضربه شدیدی به زانو وارد شود، شاهد بروز علائم بورسیت خواهید بود، اما بیشترین مواردی که باعث ایجاد این مشکل در زانو می‌شوند، مشاغلی هستند که در آن نیاز به زانو زدن مکرر روی زمین وجود دارد.

در این موارد علائم کم کم خود را نشان می‌دهند و به‌تدریج ممکن است اوضاع وخیم‌تر شود. همچنین بورسیت می‌تواند از نوع عفونی نیز باشد. درصورتی‌که فرد علاوه‌بر تورم و درد شدید، دچار تب نیز باشد، احتمالا در قسمت زانو عفونت به‌وجود آمده و حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

درمان درد زانو با نمک

جلوگیری و پیشگیری از بورسیت زانو

برای جلوگیری از به‌وجود آمدن بورسیت زانو موارد مهمی وجود دارد که هر فردی بایدآن‌ها را رعایت کند. اولین مورد آن استفاده از زانوبند است. استفاده از این مورد مخصوصاً در افرادی که شغلآن‌ها موجب فشار به زانویشان می‌شود الزامی است.

همچنین ورزشکارانی که زمان‌های طولانی را به تمرین می‌پردازند باید از زانوبند استفاده کنند. علاوه‌بر این افرادی که دارای اضافه وزن هستند، پیش زمینه ابتلا به این مشکل را دارند که می‌توانند با کمک زانوبند احتمال آن را کمتر کنند.

زمانی که مدت زیادی زانو زدید و فشار به زانوی شما وارد شده است، باید به آن استراحت دهید و با ماساژ و فیزیوتراپی از التهاب آن بکاهید. همچنین از چمباته زدن بیش‌ازحد در زمان خواب خودداری کنید.

درمان غیر جراحی بورسیت زانو

یکی از موارد مهمی که باید به فکر آن باشید درمان غیر جراحی بورسیت زانو است. اگر این التهاب در فرد به شدت افزایش پیدا کند تا حدی که مفصل فرد به مرحله عفونت برسد، نیاز به عمل جراحی به‌وجود می‌آید.

باتوجه به شدت مشکل، درمان آن نیز متفاوت است. چند درمان مختلف برای بورسیت زانو وجود دارد که حتماً باید برای متوجه شدن آن به پزشک مراجعه کنید و شدت آسیب را بسنجید و نحوه درمان آن را تعیین کند.

با پیشگیری و داشتن اطلاعات لازم می‌توانید به کمک درمان غیر جراحی بورسیت زانو مشکل خود را برطرف کنید. همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد با کمک یک زانوبند خوب می‌توانید هم از به وجود آمدن آن جلوگیری کنید و هم به درمان آن بپردازید.

علاوه‌بر بستن زانوبند، استراحت دادن به زانو و ماساژ درست و اصولی آن، می‌تواند در روند درمان کمک‌کننده باشد. دقت داشته باشید که در دوران نقاهت، از فشار آوردن به زانوی خود، ورزش یا زانو زدن خودداری کنید.

برطرف شدن بورسیت زانو با زانوبند زاپیامکس؛ روشی بدون درد و ساده برای تسکین درد

استفاده از زانوبندها یکی از روش‌های درمان غیر جراحی بورسیت زانو است که با فشار منظم و تقسیم‌بندی شده‌ای که به قسمت آسیب دیده وارد می‌کنند، باعث توزیع آن در قسمت ملتهب می‌شوند. همچنین آتلی که در ۲ طرف زانوبندها وجود دارد، باعث حمایت از زانو و تثبیت فشار در آن خواهد شد.

باتوجه به جنس الاستیک و کشسان زانوبند، بستری فشرده اما راحت برای زانو به‌وجود می‌آید. همچنین فشردگی قسمت آسیب‌دیده با کمک زانوبند، باعث می‌شود تا پیچش در زانو ایجاد نشود و آرتروز آن جمع نشود.

یکی از بهترین نمونه‌های زانوبند برای تسکین درد بورسیت زانو، زانوبند زاپیامکس است. این زانوبند ساخت کشور آلمان است و به 3 تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس مجهز شده است. از دیگر فواید زانوبند زاپیامکس می‌توانیم به تسکین درد، بهبود گردش خون، رفع اسپاسم عضلانی و کمک به روند درمان آسیب ایجادشده اشاره کنیم.

یکی از موارد مهمی که در رابطه با زانوبند زاپیامکس وجود دارد، این است که با استفاده از آن می‌توانید انواع بورسیت را درمان کنید. فرقی ندارد بورسیت زیر کشککی باشد یا منیسکوپاتی یا دیگر انواع آن، هر یک از این موارد با استفاده از زانوبند زاپیامکس اصل آلمان درمان می‌شوند.

نحوه خرید زانوبند برای درمان غیر جراحی بورسیت زانو

نحوه خرید زانوبند برای درمان غیر جراحی بورسیت زانو

یکی از سوال‌هایی که ممکن است برای افراد پیش بیاید این است که چگونه می‌توانیم یک زانوبند خوب برای درمان غیر جراحی بورسیت زانو پیدا کنیم؟ امروزه باتوجه به فضای اینترنت و فروشگاه‌های آنلاین، به‌سادگی می‌توانید هر محصولی که مورد نیازتان است را پیدا کرده و خریداری کنید.

اما خرید زاپیامکس اصل را باید تنها در سایت‌هایی انحام دهید که محصول را با کارت رجیستری برای شما ارسال می‌کنند. خوشبختانه فروشگاه اینترنتی به طب آنلاین نمایندگی رسمی شرکت زایسترونیک آلمان را در ایران برعهده دارد. شما می‌توانید برای خرید زانوبند زاپیامکس اصل به فروشگاه به طب آنلاین مراجعه کنید.

در این مقاله در رابطه با بورسیت زانو صحبت کردیم و مزایا و روش درمان با استفاده از زانوبند را بازگو کردیم. درصورتی‌که با مشکلات مفصلی این چنینی مواجه شدید می‌توانید از این مورد برای درمان آن کمک بگیرید.

سوالات متداول

بورسیت زانو چیست؟

به کیسه‌های کوچکی که در نزدیکی مفصل‌های زانو قراردارند و در اثر فشار شدید دچار التهاب می‌شوند بورسیت می‌گویند.

علل به‌وجود‌آمدن بورسیت زانو چیست؟

فشارزیاد بر اثر زانوزدن فراوان، بیماری‌های زمینه‌ای و ضربه مستقیم به زانو از علل به‌وجود‌آمدن بورسیت زانو هستند.

تاثیر زانوبند بر درمان بورسیت زانو چگونه است؟

زانوبند با واردکردن فشار و توزیع آن بر قسمت‌های آسیب دیده باعث جلوگیری از پیچش زانو و مانع بدترشدن عارضه می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *