مقالات

ارتوکین تراپی چیست؟ درمان با ارتوکین چه مزایا و عوارضی دارد؟

یکی از راهکار‌های موثر برای بهبود مشکلات ناشی از آرتروز زانو، استفاده از روش ارتوکین تراپی است. با توجه به اینکه آرتروز از شایع‌ترین بیماری‌های ایجاد کننده مشکلات حرکتی و عملکردی در افراد می‌شود راهکارهای درمانی متفاوتی برای بهبود آن وجود دارد. مهمترین نکته برای کنترل وضعیت حاد زانو تشخیص و درمان به موقع است.

افرادی که از درد‌های مفصلی رنج می‌برند می‌توانند به کمک این روش به سطح مطلوبی از بهبودی در این ناحیه برسند. اگر شما نیز به برخی بیماری‌های مفصلی و استخوانی همچون استئوآرتریت یا آرتروز زانو دچار هستید، تا پایان این مقاله از سایت تجهیزات پزشکی به طب آنلاین را همراهی کنید. در ادامه به نکاتی در خصوص نحوه درمان بسیاری از بیماری‌های سیستم اسکلتی به کمک روش درمانی ارتوکین اشاره خواهیم کرد.

ارتوکین تراپی چیست؟ تاثیر درمان با ارتوکین بر زانو درد

یکی از روش‌های مناسب برای بهبود بسیاری از بیماری‌های مختلف در بدن افراد، استفاده از راهکار‌های ارتوکین تراپی است. در این شیوه، با استخراج مقداری خون از بدن بیمار، برخی تغییرات اساسی و لازم روی آن صورت می‌گیرد و سپس به‌عنوان یک داروی ضد درد و التهاب دوباره به ناحیه مورد نظر تزریق می‌گردد.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

بسیاری از پروتئین‌های موجود در داخل خون بیمار پس از انجام مراحل تخصصی فرآوری، به بخش‌های از مفاصل بدن که دچار آسیب شدید شده‌اند، تزریق می‌شود. بسیاری از این پروتئین‌ها خاصيت بازسازی دوباره بافت بدن را دارند و اغلب میزان التهاب در بدن بیمار را کاهش می‌دهند.

تمامی محتویات موجود در سرم تزریقی از فرآوری‌های ارتوکین است و در آن هیچ کدام از گلبول‌های سفید یا قرمز خون مشاهده نمی‌شود. این روش برای درمان بسیاری از آسیب‌های و مشکلات ناشی از ورزش‌های سنگین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل انجام ارتوکین تراپی، درمان با ارتوکین

برای انجام ارتوکین تراپی، مقداری خون از بدن بیمار استخراج می‌شود تا آزمایش‌ها و بررسی‌های لازم برای ارزیابی سلامت آن صورت گیرد. لازم است که خون استخراج شده از بدن بیمار در دمای 30 درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.

این نکته باعث می‌شود که دستگاه سانتریفیوژ مقداری پروتئین IL-1Ra را در خون تولید کند. بعد از فرآوری‌های لازم در خون بیمار، فرآیند تزریق آن به مفاصل مختلف بدن آغاز می‌شود. پزشک با بررسی و تشخیص نقاط آسیب‌دیده در مفاصل مختلف بیمار، این مایع را به کمک سرنگ‌های مخصوص به داخل مفاصل بیمار تزریق می‌کند.

کمربند پلاتینر درمان قطعی درد کمر

ریگنوکین تراپی چه مزایایی دارد؟

ارتوکین تراپی ازجمله روش‌های نوین و موثر برای بهبود درد‌های مفصلی در بدن افراد است. اکثر بیمارانی که از این روش استفاده کرده‌اند، از نتایج آن رضایت کافی دارند. در ادامه به برخی از مزایای مهم ریگنوکین تراپی اشاره خواهد شد:

عوارض ارتوکین تراپی ، آیا ارتوکین تراپی ضرر دارد؟

این روش ممکن است عوارض و خطراتی را برای بیماران ایجاد کند. لازم است که افراد قبل تصمیم‌گیری درخصوص این روش، عوارض‌های ناشی از آن را بررسی کنند و سپس با صلاح‌دید پزشک نسبت به انجام ریگنوکین تراپی اقدام کنند. برخی از مهم‌ترین خطرات آرتوکین تراپی عبارت‌اند از:

ارتوکین تراپی چیست؟ تاثیر درمان با ارتوکین بر زانو درد
 • احتمال بروز عفونت‌‌های مختلف در بدن افراد
 • ایجاد تورم و التهاب در محل تزریق
 • ایجاد درد و انقباض شدید در بخش‌های مختلف مفاصل بدن
 • بروز خونریزی در محل تزریق
 • بی‌حسی کوتاه مدت
 • ایجاد کبودی در محل تزریق

البته توجه داشته باشید که هر روشی عوارضی احتمالی دارد که معمولا درصد بروز آنها کم بوده و در همه افراد نیز اتفاق نمی‌افتد.

آرتوکین تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از پرسش‌های رایج برای افرادی که قصد دارند روش ریگنوکین تراپی را تجربه کنند، این است که چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام آن هستند. در ادامه به معرفی افرادی که می‌توانند از این روش برای کنترل مشکلات و بیماری‌های جسمانی خود استفاده کنند می‌پردازیم:

 1. افرادی که دچار مشکلات مربوط به مفاصل زانو همچون آرتروز هستند.
 2. افرادی که دارای درد‌های شدید در ناحیه پاشنه پا هستند.
 3. کسانی که از درد در ناحیه مفصل ران رنج می‌برند.
 4. افرادی که دچار کمر درد بسیار شدید هستند.
 5. افرادی که به بیماری‌های تنگی کانال نخاعی مبتلا هستند.
 6. کسانی که از دیسک کمر و درد‌های ناشی از آن رنج می‌برند.

با توجه به موارد گفته شده، اگر جزء دسته‌های نام‌برده هستید می‌توانید از این روش برای درمان خود استفاده کنید.

تکنولوژی جدید UIC و درمان درد زانو با این زانوبند

ارتوکین تراپی و درمان درد‌های زانو با آرتوکین

آرتوکین تراپی در درمان بسیاری از بیماری‌های جسمانی و حرکتی در بدن افراد نقش موثری را ایفا می‌کند. این روش جزء راهکار‌های مهم برای بهبود درد در بدن بیماران است. کسانی که در اثر کهولت سن به برخی مشکلات مفصلی مبتلا شده‌اند می‌توانند به کمک این روش درد‌های ناشی از آن را کاهش دهند. برخی از بیماری‌هایی که به روش ریگنوکین تراپی درمان می‌شوند به شرح زیر هستند.

ارتوکین تراپی و درمان بیماری‌های دژنراتیو

ازجمله بیماری‌های راجی در بدن افراد که باعث بروز فرسایش و درد در ناحیه مفاصل بدن می‌شود، بیماری دژنراتیو است. این عارضه اگر شدت یابد منجربه بروز درد شدید در بدن بیماران خواهد شد. درصورتی که این بیماری خود پیدا نکند، مشکلاتی در ناحیه دیسک بین‌مهره‌ای را ایجاد می‌کند. این مشکل معمولا به کمک ریگنوکین تراپی درمان می‌شود.

ریگنوکین تراپی با تزریق پروتئین‌های استخراج شده به نقاط آسیب‌دیده بدن، فرآیند ترمیم نقاط آسیب‌دیده را آغاز می‌کند و باعث بهبود این وضعیت در بدن افراد می‌شود. این روش جزء راهکار‌های قطعی برای درمان این عارضه است.

ارتوکین تراپی و درمان مشکلات ناشی از آرتروز

سرم تعدیل شده‌ی اتولوگ یا تزريق ارتوکین، ازجمله راهکار‌های موثر برای بهبود مشکلات و دردهای ناشی از آرتروز است. در مواردی که بیماران از درد‌های ناشی از اختلالات آرتروز رنج می‌برند، به کمک تزریق ارتوکین بهبود پیدا می‌کنند.

در این روش با استخراج خون و انجام فرآوری‌های لازم برای افزایش کیفیت آن، ماده مناسبی برای تزریق آن به مفاصل مختلف بدن آماده می‌شود. بسیاری از اختلالات ناشی از استئوآرتریت به کمک این روش درمان خواهند شد.

مطالعه بیشتر : بهترین زانو بند کدام است؟

ارتوکین تراپی و درمان درد‌های زانو با آرتوکین

درمان به ‌شیوه آرتوکین تراپی، یک راهکار مناسب برای بهبود طولانی مدت در بدن بیماران است. کسانی که از مشکلات ناشی ای آرتروز رنج می‌برند در برخی موارد به دلیل احساس نگرانی درخصوص بازگشت مشکلات ناشی از آن از انجام این روش منصرف می‌شوند.

ریگنوکین تراپی درمانی ماندگار و طولانی مدت برای بیماران به‌شمار می‌رود که امروزه به کمک پیشرفت‌های صورت گرفته در دانش و علوم پزشکی توانسته‌ است بسیاری از اختلالات حرکتی را درمان کند.

چه کسانی نباید از ریگنوکین تراپی استفاده کنند؟

ممکن است برای گروهی از افراد این روش‌ نتایج موثری را ایجاد نکند؛ بنابراین لازم است که بیماران قبل از اقدام برای درمان به شیوه آرتوکین تراپی، ابتلا از اینکه این روش برای آن‌ها مناسب است یا خیر، اطلاعات کافی کسب کنند. برخی از افرادی که نمی‌توانند از این روش استفاده کنند به شرح زیر است:

 • افرادی که در چهار هفته قبلی خود واکسیناسیون انجام داده‌اند.
 • افرادی که در دو الی سه روز گذشته اهالی خونی تجربه کرده‌اند.
 • افرادی که در یک هفته قبل از برخی دارو‌های مختلف همچون آنتی‌بیوتیک استفاده کرده‌اند.
 • افرادی که دچار تب و عفونت شدید هستند نیز نمی‌توانند از ارتوکین تراپی استفاده کنند.

بنابراین اگر جزء این افراد نیستید، انجام این روش برای شما مانعی ندارد و به بهبود دردهایتان نیز کمک بزرگی می‌کند.

درمان با آرتوکین روش کاربردی

ارتوکین تراپی یکی از روش‌های مناسب برای بهبود درد‌های ناشی از مشکلات جسمانی و حرکتی در افراد است که ما در این مقاله به نکاتی در خصوص روش‌های درمانی به شیوه ریگنوکین تراپی اشاره کردیم. این روش جزء درمان‌های ایمن و کم خطر برای بیماران است. به کمک درمان خون از بدن بیمار و انجام فرآوری‌های لازم، ماده مناسب برای تزریق آن به مفاصل بدن آماده خواهد شد. اگر می‌خواهید با این روش درمان شوید، لازم است تا به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر : فواید سلول درمانی زانو

ارتوکین تراپی چیست؟

در برخی موارد برای بهبود و درمان مشکلات ناشی از بیماری‌های جسمانی از نقاط مختلف بدن مقداری خون استخراج می‌شود و سپس به کمک فرآوری‌های لازم، آن را به نقاط آسیب‌دیده بدن تزریق می‌کنند.

مهم‌ترین عوارض‌ ریگنوکین تراپی چیست؟

ایجاد کبودی، التهاب و خونریزی بسیار کم ازجمله عوارض انجام روش‌های ریگنوکین تراپی برای بیماران است. در برخی موارد ممکن است انقباضات شدیدی در این ناحیه ایجاد شود و برای چند روز تداوم پیدا کند.

ریگنوکین تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که از بیماری‌های جسمانی و حرکتی در مفاصل خود رنج می‌برند می‌توانند به کمک روش‌های آرتوکین تراپی به درمان این اختلالات در بدن خود بپردازند. بسیاری از مشکلات جسمانی همچون استئوآرتریت و تنگی کانال نخاعی به کمک این روش درمان می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *