مقالات

عوارض ترک سیگار؛ از میل به کشیدن دوباره تا تغییرات چهره!

ترک سیگار؛ سلامی دوباره به زندگی|به طب آنلاین

عوارض ترک سیگار به علائمی می‌گویند که در اثر نرسیدن نیکوتین به بدن ایجاد می‌شود. بر اساس تحقیقات این عوارض می‌تواند فرد را به صورت جسمی و ذهنی درگیر کند. اما عوارض ترک سیگار موقتی هستند و پس از چند وقت به طور کامل از بین می‌روند. برخی از عوارض ترک سیگار شامل میل به دوباره کشیدن، بی خوابی، اضطراب و… هستند. توجه داشته باشید که خانواده‌ها باید در این مراحل به فرد کمک کنند. به طب آنلاین عوارض ترک سیگار را بررسی می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

عوارض ترک سیگار ناگهانی راه‌های مدیریت

تلاش برای ترک سیگار در افراد متفاوت است. اما همه افراد تقریبا عوارض ناگهانی ترک سیگار را تجربه می‌کنند. هنگامی که کشیدن سیگار را متوقف می‌کنید بدن و مغز باید به نداشتن نیکوتین عادت کنند. با گذشت زمان عوارض ترک سیگار محو می‌شود. این عوارض در روز‌های اول شدیدتر و پس از چندین روز یا چند هفته رفع خواهند شد. برخی از عوارض‌های ترک سیگار شامل موارد زیر هستند:

میل به کشیدن دوباره؛ بزرگترین عوارض ترک ناگهانی سیگار

شایع‌ترین عوارضی که افراد بعد از ترک سیگار با آن دست و پنجه نرم می‌کنند هوس یا میل به کشیدن دوباره است. این میل ممکن است خفیف تا شدید متغیر است. نحوه برخورد با هوس یکی از مهم‌ترین مراحل ترک سیگار به حساب می‌آید.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

راه‌های مدیریت مبارزه با میل به کشیدن دوباره

روش‌های مختلفی برای مدیریت میل دوباره به سیگار کشیدن وجود دارد. یکی از این اقدامات مصرف داروهای ترک سیگار است. این داروها عطش افراد سیگاری را برای میل دوباره کاهش می‌دهد.

احساس تحریک پذیری؛ یکی دیگر از عوارض ترک ناگهانی سیگار

به طور کلی هنگام ترک سیگار ممکن است بیمار به دلیل تغییرات شیمیایی یا عصبی در بدن دچار کج خلقی یا تحریک‌پذیری شود. رایج‌ترین عوارض ترک سیگار تحریک‌پذیری است و تقریبا همه افراد را درگیر خواهد کرد.

راه‌های مدیریت تحریک‌پذیری بعد از ترک سیگار

برای مدیریت تحریک‌پذیری سعی کنید مدام به خودتان یادآوری کنید در مرحله جدید زندگی هستید و این تغییر ارزش دارد. همچنین برای احساس بهتر چندتا نفس عمیق بکشید و مجدد به خودتان یادآوری کنید به چه علت می‌خواهید سیگار را ترک کنید.

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار؛ بی قراری فرد

تغییرات چهره، عوارض ترک سیگار|به طب آنلاین

یکی دیگر از عوارض ترک سیگار احساس بی قراری و نا آرامی است و روزها و هفته‌های اول بعد از ترک سیگار رایج است. این نوع بی قراری به دلیل نرسیدن نیکوتین به بدن ایجاد می‌شود. در کنار این نا آرامی‌ها تغییراتی در چهره فرد ایجاد خواهد شد که این تغییرات کم کم و بع مرور متوقف می‌شوند.

تغییرات چهره ناشی از مصرف سیگار عبارتند از:

 • چروک شدن پوست اطراف چشم و دهان
 • خراب شدن لثه‌ها و دندان‌ها
 • ایجاد لکه‌های پیری
 • افزایش ریزش مو

این نوع تغییرات به مدت سیگاری بودن فرد بستگی دارد. اگر مدت سیگاری بودن فرد بیشتر باشد تغییرات ظاهری شدیدتر می‌شوند و پس از ترک سیگار این عوارض از بین نمی‌روند.

راه‌های مدیریت تغییرات چهره و بی قراری پس از ترک سیگار

برای مدیریت ابتدا باید از برخی سرگرمی‌ها برای منحرف کردن ذهن خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف قهوه، چای و سایر نوشیدنی‌های کافئین دار را کاهش دهید. همچنین برای برطرف کردن تغییرات چهره به دلیل مصرف سیگار به پزشک پوست و مو و دندان مراجعه کنید.

مشکل در تمرکز؛ یکی از عوارض ترک سیگار در سن بالا است

به علت حذف نیکوتین از بدن، روند بسیاری از فعالیت‌ها دچار مشکل می‌شوند. عدم تمرکز به عنوان رایج‌ترین مشکل پس از ترک سیگار به حساب می‌آید. این عدم تمرکز می‌تواند به علت نیاز به مصرف نیکوتین، تحریک‌پذیری و بی قراری باشد.

راه‌های مدیریت عدم تمرکز پس از ترک سیگار

عدم تمرکز در روزهای اول پس از ترک سیگار بسیار رایج و طبیعی است. به همین دلیل اصلا خودتان را ناراحت نکنید و از فعالیت‌هایی که نیاز به تمرکز بالایی دارند خودداری کنید.

مشکل در خوابیدن؛ یکی از عوارض ترک سیگار ناگهانی

بسیاری از افرادی که اقدام به ترک سیگار می‌کنند، روزهای اول دچار مشکل در خوابیدن می‌شوند. این مشکل یکی دیگر از دلایل برگشت فرد به سمت سیگار است. زیرا بی خوابی برای افراد مشکل و آزاردهنده خواهد بود.

راه‌های مدیریت بی‌خوابی پس از ترک ناگهانی سیگار

اگر به طور منظم چای، قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین دار مصرف می‌کنید بهتر است آن‌ها را اواخر بعد از ظهر ننوشید. توجه داشته باشید که کافئین موجود در سیگار مدت بیشتری در بدن می‌ماند. به همین علت سعی کنید از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های حاوی کافئین حین ترک سیگار خودداری کنید.

احساس استرس و اضطراب؛ عوارض ناشی از ترک سیگار

ورزش، مهم‌ترین فعالیت پس از ترک سیگار|به طب آنلاین

به طور کلی افراد سیگاری بیشتر از افراد عادی در معرض اضطراب یا استرس قرار می‌گیرند. به همین علت پس از ترک سیگار تغییرات خلقی، اضطراب و افسردگی امری طبیعی است.

راه‌های مدیریت اضطراب و افسردگی پس از ترک سیگار

توصیه می‌شود برای رهایی از این عوارض فعال باشید و ورزش کنید. می‌توانید از فعالیت‌های کوچک شروع کنید. به عنوان مثال به پیاده روی کنید و آهنگ‌های شاد و روحیه بخش گوش دهید.

عوارض ترک سیگار چند روز است؟

مدت زمان عوارض ترک سیگار به میزان وابستگی فرد به سیگار بستگی دارد. هرچقدر فرد مدت زمان بیشتری سیگاری باشد، این عوارض سخت‌تر خواهند بود. به طور کلی این عوارض بین 3 الی 4 هفته طول می‌کشد و به مرور شدت آن کاهش پیدا می‌کند.

توجه داشته باشید که چند روز اول، سخت‌ترین زمان برای ترک است و توجه خانواده به فرد در حال ترک بسیار مهم است.

بعد از ترک سیگار چه باید کرد؟

ترک سیگار یک اقدام بسیار مهم برای افراد است. به همین علت به افرادی که اقدام به ترک سیگار می‌کنند پیشنهاد می‌شود به جای هزینه خرید سیگار، مبلغ آن را برای سلامتی خود صرف کنند. به عنوان مثال خشکبار میل کنند. برخی دیگر از فعالیت‌هایی که افراد پس از ترک باید انجام دهند عبارتند از:

 • دوری از جمع افراد سیگاری
 • مراقبت از سلامتی خود
 • مدیریت استرس
 • ورزش کردن
 • خواب کافی
 • مدیتیشن

همه آنچه که باید راجب عوارض ترک سیگار بدانید!

عوارض ترک سیگار آن دسته از علائمی هستند که به صورت موقت پس از کنار گذاشتن سیگار ایجاد می‌شوند. این علائم به دلیل وابستگی روانی به مصرف و کمبود نیکوتین دریافتی بدن به وجود می‌آیند.

برخی دیگر از علائم رایج پس از ترک سیگار می‌توان به بی قراری، تحریک‌پذیری و میل دوباره به مصرف اشاره کرد. شما می‌توانید پس از ترک سیگار با انجام برخی از فعالیت‌ها از میل دوباره به سیگار دوری کنید و سلامتی خود را مجدد بدست بیاورید.

پرتکرار ترین سوالات در مورد عوارض ترک سیگار

آیا عوارض ترک سیگار تنگی نفس است؟

تنگی نفس یکی از عوارض موقت ترک سیگار است و پس از چند روز بهبود پیدا می‌کند.

نوشیدنی برای ترک سیگار مفید است؟

بله. استفاده از محصولات ترک سیگار مانند نوشیدنی‌ها یا فیلتر به روند ترک سیگار کمک زیادی خواهد کرد.

فواید ترک سیگار چیست؟

از فواید ترک سیگار می‌توان به سالم ماندن ریه‌ها، دندان‌ها و پوست اشاره کرد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸۶ رای

84 دیدگاه در “عوارض ترک سیگار؛ از میل به کشیدن دوباره تا تغییرات چهره!

 1. علیرضا گفت:

  سلام و عرض ادب
  ترک فقط ترک ناگهانی

  وسلااااام

  1. سعید گفت:

   ناگهانی یعنی بدون برنامه ، خیر این کار اشتباه هست ، ۱۶ سال سیگار کشیدم و سه ساله ترک کردم و به هیچ عنوان وسوسه هم ندارم ، بهترین روش ، روش تدریجی هست ، اول سیگاری که میکشین رو سبک تر کنین بعد تعدادش رو کم کنین ، از وینستون رسوندن جی وان نقره ای بعد تعداد کم کردم بعد گذاشتم کنار، حدود شش ماه طول کشید تا تونستم کم کنم و دیگه وقتی سیگار میکشیدم بهم حال نمی‌داد انگاری هوا میکشیدم ، بعد گذاشتم کنار

   1. رسول گفت:

    کم کنی سیگار دیگه حال نمیده ؟؟؟

    1. مملی گفت:

     باید یهو بذاری کنار. تایمی که هوس میکنی بکشی. یا تخمه بخور یا آب خنک. تدریجی بدرد نمیخوره همه عاشق منگیه بعد از نخ اولن

     1. ناشناس گفت:

      دقیقا

   2. ناشناس گفت:

    منم از ۱۳ سالگی شروع کردم و الان ک ۲۳ سالمه ب دلیل برونشیت ریه و آسم شدید دکتر گفت ی پوکم نباید بکشی …من قبلا هم تدریجی ی بار ترک کرده بودم اما بعد از ۶ ماه دوباره دلم خواست و شدید تر از قبل میکشیدم جوری ک بی اغراق روزی یک پاکتونیم تموم میکردم …الان ک مجبور شدم ناگهانی بخاطر ریم بزارم کنار واقعا روزای سختیو دارم میگذرونم ولی فقط به ی دلیل نمیرم‌سمتش اونم بخاطر درد ریه اس واقعا درد وحشتناکیه:( بی خوابی شدید دارم .بی قرارم . اظطراب دارم و پرام ریخته همش بخاطر ی سیگاره :/

    1. ناشناس گفت:

     ما میتونیم مرد منم به همین عوارضا دچارمو بدون کمک از کسی ۵ روزه نکشیدم

    2. ناشناس گفت:

     قرص وارنیکلین استفاده کنید من با این قرص ترک کردم به راحتی

   3. مجتبی آخوندی گفت:

    سلام بهترین روش را انتخاب کردی و مت گرم نمدونم خودت به این نتیجه رسیدی یا آگاهی کسب کردی برای روش تدریجی روش تدریجی نسبت به ازمایشهایی که انجام گرفته 10الی 11ماه باید تاکید میکنم باید این چندماه انجام گیرد موفق باشید

    1. محسن گفت:

     سلام.چرا راحت نی.من ۳۴ سالمه از ۱۶ سالگی کشیدم روزی دو نخ سه تا ۵ بعدش شد ۸ تا ۱۰ نخ توی این دو سال اخیر رسید به روزی ۱۰ تا ۱۵ بعضی روزام ۱ پاکت بعضی شبا از خواب بیدار میشدم سیگار میکشیدم الان که فکر میکنم دلیلشو نمیدونم جای سوختگیشو روی مبل میبینم هم خندم میگیره هم ناراحت میشم که چرا اینجوری بودم..یه اتفاق کوچیک و ساده باعث شد کلا دیگه نکشم الان ۵۶ روزه نکشیدم نه سیگار نه قلیون هیچ چیزی جایگزینش نکردم نمیگم راحت بود نه ۱۵ روز اولش خیلی سخت بود واسم ولی بعدش دیگه باهاش کنار اومدم الانم برام مهم نی کسی سیگار بکشه یا نه چون من خودم خاستم ترک کنم به هزار دلیل که هر روز واسه خودم تکرار میکنم.خاستی ترک کنی اولش همش سرچ کن عوارض سیگار هر روز بخونش.یه چیزیم بگم خیلی باید مرد باشی بتونی ترک کنی پس اگه تونستی ترک کنی به خودت افتخار کن

  2. ناشناس گفت:

   من ۲۱ سال سیگار کشیدم اول وینستون دو سال آخر بهمن کوچیک الان نزدیک به سه ماهه که نکشیدم ولی این دو سه روزه بد زده به سرم دوباره شروع کنمولی به سختی اولش فکر میکنم که چطور ترک کردم از رفتن به طرف سیگار پشیمون میشم

   1. ناشناس گفت:

    سلام تو رو خدا نکش
    منم نزدیک به ۲۰ سال کشیدم دو سه دوره که حتی یکیش پنج سال طول کشیده بود ترک کردم اما دوباره کشیدم
    واقعا سیگار بر روح و جسم آدم اثر خیلی بدی داره

  3. ناشناس گفت:

   دقیقا ??

  4. ناشناس گفت:

   دقیقا همینطوره با اگاهی و تصمیم قطعی و داشتن تعهد

  5. رضا گفت:

   سلام الان میخوام ترک کنم جمعا۸سال کشدم خداکمک کنه همه رومنم

  6. غریبه گفت:

   سلام دوستان واقعا ترک سیگار سخته من ۶سال بصورت حرفه آیی فوتبال بازی کردم و این سیگار نامرد من را از آن دور کرد الان تصمیم گرفتم ترک کنم برای زندگی خودم این هم می‌نویسم چون دارم اولین شب خماری رو حس میکنم و واقعا سخته بدن درد سر درد و.. از خماری کشیدن امیدوارم شماهم که تصمیم گرفتید ترک کنید بتونید موفق باشید برای منم دعا کنید یا حق

  7. ناشناس گفت:

   کاملاًدرسته من ناگهان ترک کردم والان هفت ساله ترک کردم وحتی ازافرادسیگاری دوری میکنم

  8. ناشناس گفت:

   کاملاًدرسته من ناگهان ترک کردم والان هفت ساله ترک کردم وحتی ازافرادسیگاری دوری میکنم
   فقط اراده میخواهدووالسلام

 2. ابی گفت:

  سلام 8روز است ترک کرده ام بسیار راحت

  1. وسای گفت:

   اگه راحت بوده برات پس شما یک سیگاری نبودین به روش آلن کار هم سیگارو ترک کنی راحت نیست

 3. محمد گفت:

  بعد چهل سال مصرف بالاخره قطع نیکوتین کردم….تا چه پیش آید…

 4. یوسف گفت:

  با لطف خداوند مهربان و معجزه ی اون بالا سری ۱۲ روز هست قطع ناگهانی نیکوتین کردم ۳۵ سال مصرف کردم اما الان با لطف خودش خیلی راحت تر از دفعات قبل مثل شیر دارم میرم جلو آسو کریم کارش درسته

  1. حدیث گفت:

   بعد از ترک قیافتون شکسته شده؟

   1. مملی گفت:

    بعد ترک سیگار پوستت شفاف میشه و سفید تر میشی
    اضاف وزن پیدا میکنی چاله چوله های صورتت پر میشه
    زیر پلک و بالای پلکت یکم پف میکنه. لب هات صورتی میشه. خط های صورتت از بین میره. هیچ شکستگی هم وجود نداره

  2. بختیاری گفت:

   سلام ..۴۰ سال سیگار کشیدم .الان ناگهانی ترک کردم نزدیک ۲ سال هست .هیچ مشکلی ندارم .
   قوی باش.برای سلامتی خودت صبور باش

 5. اسمعیل گفت:

  پس از ۱۴ سال مصرف‌ امروز ۱۳ روز هست که ترک کردم
  به امید خدا همین فرمون میریم جلو …
  حس خوب وابسته نبودن به چیزی ….
  دوست داشتن خودتون و به خودتون احترام گذاشتن این است که سیگار نکشید و بجاش به سلامتی تون برسید
  ورزش کنید کار کنید بیرون قدم بزنید دوستان سیگاری برای چند مدت نبینید …
  والسلام

 6. ahmad گفت:

  سلام و عرض احترام به دوستان محترم
  من خودم که نه ولی دوستم همین الان خبردار شدم که قطع نیکوتین کرده، این کامنت را میزارم که اگر 2باره سیگار کشید بوکونم تو چشش

 7. پوریا گفت:

  45/50سال سیگار…نیکوتین…امروزدرست 30روزه ترک کرده ام ودلیلش هم عجیب وهم لطف خدایی بود!!!!!!بخاطراینکه بایدبه ارگانی مدراک سونوگرافی پاهایم را میدادم…ازدکتری خواستم برایم سونوگرافی تجویزکنندکه رفتم سونوگرافی وجواب خیلی بد بود.وجودلخته خون درپای چپ.!!!!فردایش برای یک بیماری که یکی دوسال بوددرگیرش بودم ومشخص نبودچیه،رفتم دکتری داخلی…معاینه کردوگفت ازریه هایت مشکلی رااحساس میکنم ونوشت سی تی ومن جواب سونوگرافی رانشانش دادم وتادیدگفت:همین.دنبال همین بودم.همان عصرنوشت بستری شوم وبعدسی تی رنگی وجواب وجود لخته خون حاد دردو طرف ریه هایم.ده روزبستری درسی سی یو بودم.حالم به ظاهرخوب بودولی وجودلخته درپاوریه ها خطرناک…بابستری شدن ده روزسیگارنشدبکشم وامروزسی روزه ترک کردم.بدون عوارض…بخوام و نخوام بخاطرسلامتی بایدسیگارنکشم.یاعلی…

  1. ناشناس گفت:

   دوستان ، ترک ناگهانی سیگار عوارض هورمونی و … داره . با پزشک مشورت کنین .

 8. هدایتی گفت:

  سلام وقت بخیر قطع نیکوتین یکدفعه ای بهترین راه حله .مثل روزه گرفتن می مونه .یعنی اینکه از این ساعت دیگه نمی کشم.تمام .خودم بعداز تقریباً 20سال کشیدن . الان بمدت 10روز هست که کلاً یکدفعه ای قطع کردم . راحت شدم .همه جا مایه سرافکندگی بود.

  1. رضا گفت:

   واقعا باعث سر افکندگیه

 9. علی 49 گفت:

  ترک سیگار راحت تر از ترک دنیاست

 10. بهروز گفت:

  سلام ترک یکباره بهترین حالت هست واصلا اذیت نمیشید…من بیست وسه روزه ترک کردم روزی سه بسته میکشیدم …فقط افسردگی وکشش وتمایل به کشیدن دوباره رو باید چند ماههی مدیریت کنید
  اگه روانی ترک کنی وبفهمی چرا نمیکشی وچرا دوباره نمیخوای بکشی راحت ترک میشه
  وگرنه واقعا سخت هست ترکش بی مطالعه

 11. فرید گفت:

  ترکش اصلا کار سختی نیست . هی گندش نکنید . من خودم بالای ۱۰۰ مرتبه ترک کردم ، تو این ۱۸ سالی که سیگار کشیدم .?
  مشکل اصلی بازگشت به سیگاره بعد از یه مدت .
  وقتی ترک می کنی ، بخش نا خود آگاه ذهن انسان تمام تلاشش رو میکنه که متقاعدت کنه که از دوباره به یک بهانه ای خودت بری سیگار بکشی . یه جورایی جنگ ترک سیگار روانیه و ذهنیه . به دوستانی که ترک کردند پیشنهاد میکنم حتی تفریحی هم سراغش نرن . حتی یک نخ سیگار میتونه یک آدم سیگاری ترک کرده رو برگردونه خونه اول . برای همینه که یک آدم ترک کرده هیچ وقت یک آدم معمولی نمیشه .
  روزی یک پاکت کنت ۴ میکشیدم . الان ۳ روزه که کم کردم به ترتیب ۳ و ۲ و ۱ نخ در شبانه روز کشیدم . گفتم یک جا قطعش نکنم چون خیلی عصبیم می کرد.

  1. عثمان گفت:

   بعد ۲۵ سال کشیدن خسته شدم دیدم خیلی ارزش داره ترک کنم و الان ۲ سال فراموشش کردم

 12. محسن گفت:

  خوش به حال کسایی که از سیگار لذت میبرن و کامل کنترل شده سیگار میکشن. طرف مثلا یه مهمونی رفته بعد از شام‌یه نخ میکشه میره تا دو روز دیگه یا یه هفته دیگه یا شاید هم یک ماه دیگه.

 13. ناشناس گفت:

  من دو هفته ترک کردم خیلی راحت

 14. رضا گفت:

  سلام کی میگه سخت نیست خیلی هم سخته با بدبختی یه بار ترک کردم شش سال نکشیدم دوباره شروع کردم ۸ سال کشیدم باز ۱ ماه و چند روزه گذاشتم کنار دیگه با تفنگ دو لول هم دنبالم کنند نمی‌کشم چون واقعا سخته ترک کردنش

  1. علی گفت:

   سلام منم بعد از بیست سال سیگار کشیدن روز اول ترکمه واقعا سخته به امید خدا و دعای دوستان دیگه نمی‌کشم یا علی

 15. بدبخت گفت:

  ٤ سال كشيدم يك هفتس تركم?الان ك دارم اين كامنتو مينويسم داره اشكم در مياد واقعا اراده خيلي قوي ميخادش؛
  لعنت به سيگار

 16. حسین گفت:

  یا معنی کلمه ترک نمیدونید یا درد و رنج ترک رو تجربه نکردید…

  من امروز روز 18 ترک هستم.. ترک همزمان قرص ب2 و ماری جوانا (گل) و روزی یک بسته سیگار اونم به مدت ۲ سال همشون باهم دارم استفاده میکنم.. ۲۷ سالمه تو خدمت سربازی این بلا سرم اومد .. اما الان از ۱ مهر که خدمتم تموم شده همشون کنار گذاشتم…

  داداشم به مرگ مادرم ۱۸ شبانه روز نخوابیدم
  هر لحظه ازش آرزوی مرگ میکنم اما تو اوج درد و خشمم جلوی خودم وایمیستم میگم توعه بی شرف این بلا سر خودت آوردی و الانم گوه میخوری کم بیاری و درجا بزنی..

  بخاطر خودت فقط بجنگ و ترک کن نه بخاطر خانوادت نه زنت نه بچت ارزش خودت بفهم و بدون ما تو ایران انقدر بدبختیم که دیگه نباید بیشتر از این خودمون خار و داغون کنیم..

  من تو این ۱۸ روز تمام دردی که نباید تجربه میکردم تجربه کردم فقط بخاطر اینکه به خودم بفهمونم تاوان تصمیماتم باید بدم و هیچوقت نمیتونی از تصمیمی که میگیری و عواقبش فرار کنی حتی توی قبر…

  پس شروع کن و ترک کن و به حرفای مفت اطرافیانت اهمیت نده..
  رفیق اگه رفیق باشه موقع خلاف میزنه تو گوشت
  پدر اگه پدر باشه کاری نمیکنه که تو خودتو بری با مواد آرووم کنی
  عشق اگه عشق باشه تو رو به خاری و ذلت نمیکشونه به سمت رستگاری و خوشبختی میبره

  این ها حرفای دل من حسین ۲۷ ساله که ۵ سال درگیر هر نوع خلافی بودم الان یه شیر هستم که زندگیم از چنگال شغال ها داره میکشه بیرون ..✋?

  1. G9 گفت:

   ۷سال پیش درگیر اعتیاد شدم اعتیاد به شیشه و اواخرش ماری جوانا هم اضافه شد و من قبل از اعتیادم از آدمای سیگاری هم بدم میومد ولی راسته که از هر چی بدت بیاد سرت میاد الان خدا رو شکر میکنم که به اراده ی خودم ۶ساله پاکم و فقط سیگار میکشم .. دو سال پیش تصمیم به ترک سیگار کردم و تو روز سوم حال خرابی کشیدم و خماری شیشه … و راهنما گفت که الان نباید ترک کنی …. ولی بخاطر سیگار و وابستگی بهش چند روزیه فکر ترک کردنش افتاده تو سرم … ولی خب این دست و اون دست میکنم … هی امروز فردا…. ولی ضاهرمو یجوری از بین برده که اعتماد به نفسم از بین رفته…

   1. علی گفت:

    سلام منم بعد از بیست سال سیگار کشیدن روز اول ترکمه واقعا سخته به امید خدا و دعای دوستان دیگه نمی‌کشم یا علی

  2. ناشناس گفت:

   دمت گرم حرفات بهم انگیزه داد

  3. هموطن گفت:

   داداش تومطمنی فقط سیکارمی کشیدی ؟؟ من 30سال وروزی 1بسته میکشیدم والان 21 روزه ترک کردم واصلاهم سخت نیست یکم اراده می خواهد

  4. ناشناس گفت:

   ????????????

  5. ناشناس گفت:

   ایولا دمت گرم اگه پاکی داری هنوز دادش

  6. ناشناس گفت:

   ????????

  7. ناشناس گفت:

   خدا کمکت کنه????????????????????

  8. ناشناس گفت:

   درود بر شرفت

  9. ناشناس گفت:

   عالی بودی
   عالی نوشتی
   فقط امیدوارم الان کانل ترک کرده باشی
   منم ۸ روزه نیکوتین را ترک کردم روزهای اول خیلی سخت بود ولی الان بهتر شده

  10. سورنا گفت:

   خدا پشت و پناهت داداش

 17. ناشناس گفت:

  من لعنتی پنج سال کشیدم،یهو ترک کردم پنج سال نکشیدم،همه چی از نصفه شب و بیرون و تکبر و غرور و رفیق بد شروع شد…حالا ی نخ ک کاری نمیکنه،ی نخ همانا تا الان ک ده سال گذشته همانا،آسم عفونت مدام ریه غلظت خون برونشیت خلط شدید و سرفه و.‌.ولی همچنان خریت میکنم،بچه ها حرف از ترک میشه تنم میلرزه،بخدا سلامتم از بین رفته ولی نمیتونم ترک کنم،همه کار کردم قلیون ویپ پاد ولی نشد ک نشد برام دعا کنید خدا کمک منم کنه بخدا خسته شدم ولی نمیتونم

 18. ناشناس گفت:

  سلام
  از۱۲سالگی میکشیدم الان ۵۵سالمه.یعنی۴۳سال سیگار میکشیدم!!
  یهویی تصمیم به ترک گرفتم الان۴۷روزه ترکم
  جالب این که فندک و نصف سیگار موقع ترک همبشه توجیبم هست ودورنینداختم !
  وتوماشین وخونه وسرکار سیگار پاکتی دسترسم هست ولی نمیکشم …بسه چهل سال..بذار سیکاره حسرت کشیدنشو بکشه

  1. ناشناس گفت:

   بهتره سیگار را از خودتون دور کنید

  2. ناشناس گفت:

   احسنت دمت گرم

 19. ناشناس گفت:

  اون عزیزی که نوشته بود با یک کام و یک نخ برمیگرده، درست گفته. اگه ترک کردین یکبار برای همیشه ترک بکنین. سخته. ولی شدنیه.

 20. محمدرضا تورک اوغلی گفت:

  سلام ۶روزترک کردم مطمعنم دیگه نمیکشم اسلام تصمیمی واسه ترک نداشتم کارت بانکیم سوخته بودمنم از۱۲ظهرتا۶بعدازظهرنکشیدم بعدگفتم بخوابم خوابیدم شب ۲بیدارشدم سردردداشتم گفتم همش تقصیره سیگارلعنتی نمیکشم بعد۵سال گذاشتمش کنار.فقط بدونین ۱حس خوبی داره تشویق میشین

 21. رضا گفت:

  سخت تمرین پیاده تمرین کارترک سیگاره

 22. Behi گفت:

  اولین روز ترکم به امید خدا دیگه این سرطان و نکشم

 23. حسن گفت:

  سلام یاعلی من هم ترک می کنم

  1. محمد گفت:

   سیگار.خداییش خیلی حال میداد!!!!ولی من از هر چیزی که منو به خودش وابسته کنه بیزارم.هیچکس و هیچ چیز تو این دنیا جز پسرام حق ندارن منو وابسته ی خودشون کنن.حالا اون چیز میخواد بازی کلش آف کلنز باشه.مشروب باشه
   سیگار باشه
   یا هر چیز دیگه.
   میزنم‌ناک‌اوتش میکنم….
   از ترم دوم دانشگاه سال ۸۶ تا همین ۳.۴ روز پیش حس نکرده بودم که بهش وابسته شدم.تا اینکه اون روز فهمیدم خرخرمو گرفته رها نمیکنه.آقا منو میگی ۴ نخ داشتم همرو ک.ون به ک.و.ن کشیدم و خدافظ.هیشکی حق نداره منو وابسته خوش کنه اینور اونور بکشه…..هیشکی.

 24. سعید گفت:

  ترک فقط ناگهانی کم کردن نداره یاآره یانه وسط نداره البته اول بایدازخدابخوای بعد۳۵سال ترک نیکوتین کردم

 25. سوفیا گفت:

  منم از ۱۳ سالگی شروع کردم و الان ک ۲۳ سالمه ب دلیل برونشیت ریه و آسم شدید دکتر گفت ی پوکم نباید بکشی …من قبلا هم تدریجی ی بار ترک کرده بودم اما بعد از ۶ ماه دوباره دلم خواست و شدید تر از قبل میکشیدم جوری ک بی اغراق روزی یک پاکتونیم تموم میکردم …الان ک مجبور شدم ناگهانی بخاطر ریم بزارم کنار واقعا روزای سختیو دارم میگذرونم ولی فقط به ی دلیل نمیرم‌سمتش اونم بخاطر درد ریه اس واقعا درد وحشتناکیه:( بی خوابی شدید دارم .بی قرارم . اظطراب دارم و پرام ریخته همش بخاطر ی سیگاره :/

 26. مجتبی آخوندی گفت:

  سیگار کشیدن به سه ضلع شما آسیب ميزند..
  1جسم
  2ذهن
  3جهانبینی
  که خوشبختانه چندین ساله روی روش تدریجی کارشده نه فقط سیگار درمان همه مخدرها اگه دنبال ترکی هیچ وقت ترک نمیکنی ماباید به فکر درمان باشیم تا اون سه ضلعی که گفتم به تعادل برسه ما انسانها بخاطر عدم آگاهی به تاریکیها میرویم وحالا برای خارج شدن از تاریکیها خیلی کارها نباید کرد به شما توصیه میکنم در مورد نفس انسان تحقیق کنید که هرچی میکشیم دست این نفس اماره هست وبخصوص روی جهانبینی خودتون کار کنید ودر آخر هرسنی هر جنسیتی هستی هر مدرکی داری باید دنبال کسب آگاهی واطلاعات باشی چون آدمی باید تااخر عمرش آموزگار داشته باشه چون روح انسان تاآخر مطعلق به رب خود هست وبه همین دلیل انسان می‌تواند علم کسب کند خدای مهربان همیشه حواسش به همه ماهاهست

 27. صادق ِحسنی گفت:

  ممن یه خانمم پارساِ برای ترک قرص خواّ بستری شدم اونجا با سیگاری ها دوست شدم الان يه ساله روزی ۱0 تا بیستون می کشم خیلی شرمنده ام چه کار کنم

  1. مملی گفت:

   دهنت سرویس. چه سیگار اونم. بیستون
   ترک سیگار دوروز نکشی دیگه نمیکشی
   اینکه بعدش نکشی مهمه. ترک کردن سیگار سخت نیست آدمای ضعیف کم میارن

 28. محمد گفت:

  باسلام درود به دوستانی که برای همیشه ترک کردند منم از ،۱۵ سالگی شروع والان ۶۰ سالمه منم بارها برای دو ماه تا ۶ ماه ترک کردم ولی همیشه بفکر سیگار بودم وقتی نمی‌کشم احساس میکنم مغزم داره متلاشی میشه احساس میکنم وسط سرم سوراخ داره که باید پر بشه خیلی از دوستانم ترک کردن ولی من مغزم زیاد وابسته شده ترک کردن برام خیلی سخته. مگر خدا کمک کند….. سیگار لعنتی

  1. ناشناس گفت:

   من از ۲۵ سالگی کشیدم الان ۳۷ سالمه دیگه خسته شدم ناراحتم پوستمو از بین برده همش نگران دوران پیری ام اما مشکلات همیشه باعث شد بکشم مشکلات تمومی نداره تصمیم گرفتم دیگه نکشم و برم ورزش امشب همه پاکتو ریختم تو پارچ آب خدایا کمکم کن عصبی نشم.و نکشم.

 29. ورزشکار گفت:

  دوستان بزرگواران همتون میدونید که بازم سیگار‌میکشید،ترک برای موتوره،یمدت نمیکشید باز اعصابتون خورد میشه یا خسته اید یا روحتون کم میاره،به لذتی که اولین پک سیگار‌میده فکرکنید،به ارامشی که یهو میریزه تو بدن،دوتا کام حبسی،از سرتا پا اروم میشه،الان نصف بیشتر اینایی که کامنت گذاشتن باز دارن میکشن،برگردید سمت سیگار،مطالعاا نشون داده اعتیاد دشمن ورزشه،دست بردارید از اذیت و ازار خودتون،بعد از خوندن این کامنت یه نخ سیگار روشن کنید اولین پکی که میزنید چشماتونو ببندید و لذتشو تصور کنید،امیدوارم همگی برگردید سمت سیگار و دیگران رو هم سیگاری کنید،لذتی که تو سیگار کشیدن هست تو هیچی نیست،بعد از ناهار یا شام یدونه بکشید حرفمو حس میکنید

  1. محمد گفت:

   ورزشکار عزیز کامنتت ، ناشی از سوزشته پسر خوب
   تو اراده و قدرت ترگ رو نداری و وقتی کامنت بچه هارو میبینی ک میگن ترک‌کردیم خیلی فشار خوردی
   من ۱۷ سال سیگار میکشیدم پوستمو از بین برده بودم الان ۶ ماهه ک نمیکشم اعتماد. بنفسم اوکی شده شفافیت صورتم صد برابر ، گند لاشه سسیگارو. نمیدم نفسم خوب شده و اون حالی ک شما هم میگی‌رو بادوس دخترم میریم کوه میکنم بوص بت

   1. ناشناس گفت:

    دمت گرم داداش

  2. حبیب گفت:

   هرگز برگشتی در کار نخواهد بود.به هیچ وجه ..یا مرگ یا برگشت به نکبتی که تو توش گیر کردی

  3. کوردستان گفت:

   بنده ۲۵ سال از سیگار ماربرو پاکتی ۷۰۰ هزار تومان تا انواع دیگه ارزون قیمت کشیدم ، فهمیدم سیگار با هر قیمت و برند و هر مدلی یه آشغاله ، بارها ترک کردم و هر بار با یه لغزش کوچیک دوباره با دو برابر بیشتر از قبل شروع کردم به کشیدن ، امروز ۵۰ روزه گزاشتم کنار ، ادعای ترک کردن سیگار ندارم ، ولی دیگه نمیکشم ، با مشکلات فراوانی که دارم ، شکر گزار خداوند بزرگم ازش میخوام به من و به همه شما کمک کنه

  4. سیگار گفت:

   بنده ۲۵ سال از سیگار ماربرو پاکتی ۷۰۰ هزار تومان تا انواع دیگه ارزون قیمت کشیدم ، فهمیدم سیگار با هر قیمت و برند و هر مدلی یه آشغاله ، بارها ترک کردم و هر بار با یه لغزش کوچیک دوباره با دو برابر بیشتر از قبل شروع کردم به کشیدن ، امروز ۵۰ روزه گزاشتم کنار ، ادعای ترک کردن سیگار ندارم ، ولی دیگه نمیکشم ، با مشکلات فراوانی که دارم ، شکر گزار خداوند بزرگم ازش میخوام به من و به همه شما کمک کنه

 30. مسعود گفت:

  حدود ۱۰ سال میکشیدم شکر خدا ۵ سال هس ترک کردم

 31. ناشناس گفت:

  راحت شدم ز کام تو، ای دود لعنتی
  فارغ شدم از نام تو، ای دود لعنتی
  نزدیک دو دهه مرا در بند خود ،کشی
  حالا رها از بام تو، ای دود لعنتی
  هر صبح ،سرفه، ریه ی ما را به فاک داد
  حالا رها از بام تو، ای دود لعنتی
  من گفته بودم میبرم از سینه دود تو
  دیدی چه شد فرجام تو ای دود لعنتی؟؟!!
  یادت درون شعر من زنده، ولی بدان
  افلیج شد هر گام تو، ای دود لعنتی…

 32. ندا گفت:

  راحت شدم ز کام تو، ای دود لعنتی
  فارغ شدم از نام تو، ای دود لعنتی
  نزدیک دو دهه مرا در بند خود ،کشی
  حالا رها از بام تو، ای دود لعنتی
  هر صبح ،سرفه، ریه ی ما را به فاک داد
  حالا رها از بام تو، ای دود لعنتی
  من گفته بودم میبرم از سینه دود تو
  دیدی چه شد فرجام تو ای دود لعنتی؟؟!!
  یادت درون شعر من زنده، ولی بدان
  افلیج شد هر گام تو، ای دود لعنتی…

 33. ندا گفت:

  راحت شدم ز کام تو، ای دود لعنتی
  فارغ شدم از نام تو، ای دود لعنتی
  نزدیک دو دهه مرا در بند خود ،کشی
  حالا رها از بام تو، ای دود لعنتی
  هر صبح ،سرفه، ریه ی ما را به فاک داد
  حالا رها از بام تو، ای دود لعنتی
  من گفته بودم میبرم از سینه دود تو
  دیدی چه شد فرجام تو ای دود لعنتی؟؟!!
  یادت درون شعر من زنده، ولی بدان
  افلیج شد هر گام تو، ای دود لعنتی…

  1. ناشناس گفت:

   ترک سیگار نیازی به اراده نداره، اگه ما سیگاری ها اراده داشتیم همون از اول با اینکه میدونسیم ضرر داره نمیکشیدم. تو ترک سیگار فقط باید از خدا کمک خواست یه سیگاری که ترک کرده و در حال ترک تجربه اش بگه

 34. حبیب گفت:

  در روز چهارم ترک بعد از 22سال مصرف نیکوتین به سر می برم .تازه معنی زندگی گردن رو حس میکنم.ترک کنید توی چند روز اول متوجه می شی که چقدر ترکش لذت بخش هست.اراده ی من همچون فولاد سخت جلوی تفکر به بازگشت به دوران اسارت رو خواهد گرفت.هر وقت هیولای نیکوتین در این چند روز من رو وسوسه کرد که سیگاری رو دوباره روشن کنم من فقط برایش یک جواب داشتم که پیشنهاد میکنم شما هم امتحان کنید
  ????هرگز.به هیچ وجه. اصلأ حرفشم نزن یا مرگ یا برگشت به سیگار???? من یک میله ی فولادی هم در محل کارم اویزان کرده ام هر وقت هوس سیگار میکنم با یک پیچ گوشتی یک ضربه بهش میزنم وصدای خشکه بودنش محکمی فولاد رو نشون میده. بله اون میله فولادی اراده ی من هست .

 35. آلن کار گفت:

  من دوبار ترک کردم
  نزدیک ۲۰ سال هم سیگار، قلیان، پاد و ویپ و پیپ کشیدم.
  اما کلی مشکل برام پیش آمد که همشون یکی از دلالیلشون کشیدن سیگار بود.
  حالا ۳ روز و نیمه ترک کردم، و از روزی یه پاکت رسوندم به صفر.
  هر وقت هم کم میارم اینارو میخونم، یا بهش اضافه میکنم.
  1. به خاطر ریه ام، تا راحت نفس بکشم.
  2. به خاطر سلامت نگه داشتن قلبم.
  3. به‌خاطر کم کردن ریسک سکته قلبی
  4. به‌خاطر کم کرذن ریسک سکته مغزی.
  5. به خاطر تمیز نگه داشتن رگ هام.
  6. به خاطر مبتلا نشدن به فشار خون.
  7. به خاطر سلامت کلیه هام
  8. بخاطر جلوگیری از چروک شدن پوستم
  9. به‌خاظر جلوگیری از لکه های قهوه‌ای روی پوستم
  10. به خاطر تقویت ناخن‌هام.
  11. بخاطر افزایش اکسیژن رسانی به اعضای بدنم.
  12. بخاطر تقویت کلاژن سازی و ترمیم پوستم.
  13. بخاطر رفع سیاهی زیرچشم‌هایو
  14. بخاطر جلوگیری از پیری زودرس
  15. بخاطر حفظ خاصیت ارتجاعی پوست.
  16. بخاطر رفع قرمزی چشم‌هایم
  17. بخاطر حفظ زیبایی اطراف چشمم
  18. بخاطر جلوگیری از آب‌مروارید
  19. بخاطر شفاف شدن پوست
  20. بخاطر افزایش قدرت جنسی
  21. بخاطر افزایش قدرت بدنی ام
  22. بخاطر حذف استرس
  23. بخاطر درگیر نشدن معده ام
  24. بخاطر سلامتی روده ام
  25. بخاطر جلوگیری از ریزش موهام
  26. بخاطر جلوگیری از نازک شدن موهام
  27. بخاطر حذف بوی بد دهنم
  28. بخاطر حذف بوی بد لباسم
  29. بخاطر اینکه با ترس نشینم پیش کسی.
  30. بخاطر بوی بد دستم وقتی دست میدم به کسی
  31. به خاطر سرفه هام
  32. بخاطر گلوم
  33. بخاطر حنجره ام.
  34. بخاطر صدام که باز بشه دوباره
  35. بخاطر انرژیم که برگرده
  36. بخاطر مهره‌های کمرم که سرفه میکنم درد میگیره
  37. بخاطر جلوگیری از کم آبی و خشکی بدنم، که باعث فشار به مهره‌های کمرم میشه.
  38. بخاطر اینکه بتونم ورزش کنم و بدوام
  39. بخاطر اینکه تو شنا کردن کم نیارم
  40. برای اینکه پولم رو پس انداز کنم.
  41. بخاطر آینده که کلی خرج دوا دکتر واسه قلب و رگ و ریه و کلیه و پوست و دندان و لثه و مو و مغز و گلو و حنجره و …. نکنم.
  42. بخاطر بچه هام تا ازم حرف شنوی داشته باشن
  43. بخاطر حفظ زمانم و استفاده مفیدتر از زمانم.
  44. بخاطر خر و پفم که همه رو ازم فراری کرده.
  45. بخاطر آب‌دهانم که رو بالشت نریزه.
  46. بخاطر رفع خستگیم و داشتن خواب عمیق.
  47. بخاطر بهبود سریع‌تر در صورت زخم شدن

 36. مملی گفت:

  ببین رفیق. ترک سیگار راحته. اگه نمیتونی یا گشادی یا آدم ضعیفی هستی. ینی اندازه نوک سوزن اراده نداری ترک کنی؟؟ وقتی پوستت سفید و شفاف میشه لبات صورتی. بدنت پر میشه. سرحالی. راحت نفس میکشی دیگه بو گوه نمیدی. جیبت پر تر میمونه. دید اجتماع بهت عوض میشه مثبت میشه.
  سختی ترک به اینا نمی ارزه. من خودم ترک کرده بودم هشت ماه اما بعد از فوت پدرم که دوماه پیش بود کشیدم واقعا الان پشیمونم و دوباره ترک کردم.
  یکم اراده داشته باشید خجالت بکشید شما صاحب زندگی هستید. از پس سیگار بی ارزش بر نمیای؟؟ پس چیو میتونی اداره کنی؟؟ همه باباهای قدیمی از خاطراتشون برامون تعریف کردن. مثلا من خودم با چه رویی برا بچم تعریف کنم بگم الان سی سالمه ولی از سیزده سالگی سیگار کشیدم؟؟؟

 37. مملی گفت:

  البته اینم بگم الان سیگار دست هر ننه قمری هست.
  هر ننه قمر یه پک و فندک تو جیبش هست
  قدیما بود میگفتن بزرگ شده سیگار میکشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *