مقالات

درمان آرتروز زانو در خانه؛ روش‌هایی برای درمانی آسان

تصویر شخصی که به زانو درد مبتلاست و درمان آرتروز زانو درخانه| به طب آنلاین

درمان آرتروز زانو در خانه یکی از مراحل درمان آرتروز به شمار می‌رود. در مان‌های خانگی همیشه یکی از نخستین روش‌های درمانی است که افراد پیش از هر درمانی به آن روی می‌آورند. درمان آرتروز در خانه بدون دارو، درمان آرتروز زانو با طب سنتی ماساژ، مصرف مکمل‌های خوارکی و مدیتیشن و درمان آرتروز زانو با ورزش، گزینه‌های مناسبی برای درمان آرتروز زانو درخانه بدون دارو هستند. زانوبند زاپیامکس به عنوان یک روش خانگی موثر و مدرن به راحتی، درد و علائم ناشی از آرتروز را تسکین خواهد داد. در این مطلب از سایت فروشگاهی به طب آنلاین به بررسی چندین روش درمان آرتروز زانو در خانه می‌پردازیم.

درمان زانو درد خانه؛ از کنترل وزن تا زانوبند

درمان آرتروز زانو درخانه و تصویر شخص چاقی روی وزنه وزن کشی| به طب آنلاین

ناگفته پیداست که اگر از روش‌های درمان زانو درخانه به عنوان مکملی درکنار دیگر درمان‌ها استفاده کنیم، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت و کنترل درد و درمان همزمان پیش خواهد رفت و دیگر به تهیه قرص برای درمان آرتروز نیاز نخواهیم داشت. توجه به این روش‌ها ی درمان آرتروز در خانه در کیفیت درمان نقش بسیار موثری دارند:

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

کنترل وزن بدن با رژیم غذایی مناسب

اگر چه هنوز محققان در پی یافتن درمان قطعی آرتروز زانوهستند اما باید گفت وزن بدن تاثیر زیادی بر علائم آرتروز زانو دارد. هر چه وزن بدن بیشتر باشد، فشار بیشتری به زانوها وارد می‌شود. به همین دلیل به بیمارانی که آرتروز زانو دارند پیشنهاد می‌شود وزن خود را کاهش دهند.

رژیم غذایی سرشار از میوه‌ها، سبزیجات تازه و غذاهای مقوی به تقویت سیستم ایمنی و سلامت کلی بدن کمک می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در مواد غذایی به کاهش التهابات در بدن منجر می‌شود و به درمان خانگی گرفتگی زانو کمک خواهد کرد.

درمان آرتروز زانو در خانه بدون دارو با ورزش کردن

با ورزش کردن می توانید عضلات بدن و پاها را تقویت کنید. همچنین حرکات ورزشی سفتی مفاصل را ازبین می‌برند و از تحلیل عضلات جلوگیری خواهند کرد. به طور کلی مزایای ورزش برای افرادی که آرتروز دارند عبارتند از:

 • افزایش انعطاف‌پذیری مفاصل
 • تقویت عضلات اطراف زانو
 • پشتیبانی از مفاصل
 • مدیریت وزن
 • حفظ روحیه و سرزندگی در بیمار
 • کمک به فعال ماندن بیمار

بیماران باید قبل از شروع به ورزش با پزشک خود مشورت کنند. پزشک نوع ورزش، میزان تمرینات و مدت‌زمان آن را براساس شدت آرتروز بیمار تعیین می‌کند. با این روش دیگر لازم نیست به دنبال بهترین دارو برای زانو درد باشید.

کمپرس یخ و گرم و اثر آن در درمان آرتروز زانو

استفاده از کمپرس گرم و سرد به تسکین درد، التهاب و تورم ناشی از آرتروز کمک می‌کند. کمپرس گرم برای کاهش سفتی مفصل، تسکین درد و افزایش گردش خون موضع آسیب بسیار مناسب است. در حالی که کمپرس سرد با ایجاد بی‌حسی موضعی باعث تسکین درد، کاهش تورم و التهاب می‌شود.

برای استفاده از کمپرس سرد یا گرم، کیسه حرارتی یا سرد را با یک پارچه نخی بپوشانید. سپس کمپرس را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی موضع درد قرار دهید. این کار را هر ۲ تا ۴ ساعت یکبار تکرار کنید.

کاهش استرس  با انجام مدیتیشن؛ درمان خانگی زانو درد

تکنیک‌های مدیتیشن ازاسترس می‌کاهد وبه  توانمندسازی بیمار به کاهش درد آرتریت زانو کمک کند. همچنین کاهش استرس به کاهش التهاب و درد کمک می‌کند. از ورزش‌های مناسب می‌توانیم به تای چی و یوگا اشاره کنیم.

ماساژ درمانی  روشی عالی برای تسکین درد

ماساژ  با حس آرامش در عضلات و مفاصل همراه است. همچنین از ماساژ می‌توان برای مدیریت درد و ناراحتی ناشی از آرتروز استفاده کرد. فشار به عضلات، افزایش گردش خون و رفع اسپاسم‌های عضلانی از مزایای ماساژ به شمار می‌روند.

درمان خانگی زانو درد با استفاده از مکمل‌های گیاهی

باید گفت تحقیقات علمی به طور کامل درمان آرتریت را با مکمل‌های گیاهی تایید نمی‌کنند. اما بعضی از این مکمل‌ها درد و علائم ناشی از آرتروز را کاهش می‌دهند و اثرات مثبتی بر کاهش درد دارند. برخی از این گیاهان عبارتند از:

 • بوسولیا
 • بروملین
 • پنجه شیطان
 • جینکو
 • گزنه

بهتر است قبل از استفاده از این گیاهان پزشکتان را در جریان قرار دهید.

ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ و نقش آن در درمان آرتروز زانو در خانه

درمان آرتروز زانو درخانه و تصویری از قرص ویتامین دی

مصرف ویتامین D کافی باعث تقویت استخوان‌ها و حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود. بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۶انجام شد، محققان دریافتند که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید اغلب سطح ویتامین D کمتری نسبت به افراد سالم دارند.

افراد برای دریافت ویتامین D می‌توانند مکمل‌های خوراکی مصرف کنند. همچنین مصرف بعضی غذاها یا قرارگیری در معرض نور خورشید به دریافت ویتامین D کمک خواهد کرد.

در کنار ویتامین‌ها مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ به کاهش التهابات در بدن و تنظیم سیستم ایمنی کمک می‌کنند. طبق تحقیقات محققین اسیدهای چرب امگا ۳ علائم ناشی از آرتروز را بهبود می‌بخشند و در درمان از بین رفتن غضروف زانو موثر است.

خرید زاپیامکس برای درمان قطعی آرتروز زانو در خانه

زانوبند زاپیامکس با داشتن سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس برای درمان علائم آرتروز زانو عالی است. این زانوبند با تکیه بر فناوری‌های خود تاثیرات فوق‌العاده‌ای بر درد، التهابات و تورم زانو می‌گذارد.

عملکرد تکنولوژی‌های موجود در زانوبند زاپیامکس بسیار خاص است اما کاربری راحتی دارد. برای استفاده از زانوبند زاپیامکس بیمار باید آن را دور زانوی خود ببندد. سپس آداپتور آن را به برق متصل کند و برای ۴۵ تا ۶۰ دقیقه به صورت خوابیده استراحت کند.

اثراتی که استفاده منظم از زاپیامکس در زانو ایجاد می‌کند عبارتند از:

 • تسکین درد
 • ایجاد بلاک عصبی یا بی‌حسی خوشایند در موضع استفاده
 • افزایش گردش خون
 • بهبود اکسیژن‌رسانی و تغذیه بافت‌ها با مواد مغذی
 • تحریک عضلات به بازسازی خود
 • جلوگیری از تحلیل عضلات
 • تسریع روند بهبودی بافت‌ها به دلیل افزایش گردش خون
 • بهبود دامنه حرکتی
 • رفع اسپاسم‌های عضلانی

همه این اثرات با هم باعث بهبود وضعیت زانوی بیمار و روحیه آن می‌شوند. زیرا با کاهش درد بیمار به راحتی زانوی خود را حرکت می‌دهد و به فعالیت‌های روزانه خود می‌رسد.

در این مطلب از سایت فروشگاهی به طب آنلاین به معرفی چندین روش درمان خانگی برای آرتروز زانو پرداختیم. این روش‌ها با کاربدهایی متفاوت، از پیشرفت بیماری جلوگیری می‌کنند. در بین این روش‌ها خرید زانوبند زاپیامکس و استفاده منظم از آن باعث بهبود درد، علائم و سفتی زانو ناشی از آرتروز می‌شود. به همین دلیل  با توجه به نظرات درمورد زانوبند زاپیامکس ما استفاده از زانوبند زاپیامکس را برای افرادی که مشکلات مفصلی و استخوانی دارند برای درمان آرتروز زانو در خانه پیشنهاد می‌دهیم.

 

سوالات متداول در مورد درمان آرتروز زانو در خانه

۱- درمان آرتروز زانو در خانه برای افرادی که آرتروز شدید دارند مفید است؟

بله. روش‌های درمان خانگی باعث جلوگیری از پیشرفت آرتروز، تسکین درد و بهبود شرایط بیمار می‌شوند.

۲- آیا خرید زانوبند زاپیامکس برای درمان آرتروز در خانه بدون دارو مناسب است؟

بله. زانوبند زاپیامکس با تکنولوژی‌های خاص خود باعث تسکین درد و علائم آرتروز زانو می‌شود.

۳- آیا استفاده از زانوبند زاپیامکس روش جدید درمان آرتروز زانو است؟

بله. زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولات شرکت معتبر زایس ترونیک آلمان است. این شرکت زاپیامکس را برای انواع مشکلات زانو از جمله آرتروز طراحی کرده‌است.​

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

2 دیدگاه در “درمان آرتروز زانو در خانه؛ روش‌هایی برای درمانی آسان

 1. بازتاب: پیام جاریانی
 2. بازتاب: لاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *