مقالات

بهترین پماد برای درد مفاصل زانو – پماد برای زانو درد

بهترین پماد برای درد مفاصل زانو - پماد زانودرد

زانو درد افراد را از انجام فعالیت روزانه ناتوان می‌سازد و استفاده از پماد برای درد مفاصل زانو تاثیر بسیار ویژه و منحصر به فردی در تسکین این مشکل دارد. شاید در اطرافیان خود افرادی را مشاهده کرده باشید که در‌ صورت داشتن درد در نواحی مفاصل زانو به آن‌ها توصیه شده که از روش‌های درمان خانگی استفاده کنند. اما نتیجه‌ای کسب نکرده‌اند.

بهره‌گیری و آشنایی با بهترین پماد برای تسکین درد در نواحی مفاصل زانو می‌تواند به شما کمک کند تا با استفاده از آن درد نواحی مفصلی خود را به صورت بسیار چشمگیری کاهش دهید اما با این حال سوال اصلی این‌جا است که تاثیرگذارترین و بهترین پماد جهت درمان درد زانو چیست؟ و نحوه تاثیر‌گذاری و ساز و کار پماد جهت تسکین درد نواحی مفصل زانو به چه صورت است؟ برای دستیابی به پاسخ این قبیل سوالات با به طب آنلاین همراه باشید.

انواع پماد خارجی و ایرانی برای زانو درد

پماد برای درد مفاصل زانو با برندهای خارجی و ایرانی در بازار قابل عرضه است که در ترکیبات و همچنین عوامل دیگری مانند قیمت دارای تفاوت هستند. درصورتی‌که می‌خواهید بهترین نتیجه را در راستای استفاده از بهترین پماد زانو ایرانی و یا خارجی دریافت نمایید، بهتر است قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کرده تا بتوانید با خرید بهترین پماد برای درد مفاصل زانو، در کنترل دردهای زانو و نواحی دیگر بدن نقش اساسی ایفا کنید.

مشاوره رایگان

نام و نام خانوادگی(Required)
شما به کدام درد مبتلا هستید؟!(Required)

پماد خارجی زانو درد چه اثراتی دارند؟

پمادهای خارجی جهت بهبود دردهای موضعی زانو، در واقع با بهره‌گیری از ترکیبات منحصربه فرد خود می‌توانند در کم‌ترین زمان ممکن تاثیرگذاری بسیار بالایی را در تسکین درد زانوی شما ایفا کنند. در پمادهای خارجی عصاره‌هایی همچون کافور، دارچین و یا حتی فلفل که اثر مهارکنندگی گیرنده‌های درد را دارند، یافت شده است. مصرف پمادهای خارجی زانو با سرد و گرم کردن محل درد به همراه ماساژهای ویژه به خوبی گرفتگی‌ها، خشکی و آسیب‌های جدی اسپاسم را به مرور از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید : برای زانو درد چه بخوریم؟

آیا پماد ایرانی زانودرد را خوب تسکین می‌دهند؟

پمادهای ایرانی جهت تسکین دردهای زانو، همانند پمادهای خارجی در ترکیبات خود از مواد ویژه و تاثیرگذاری استفاده می‌کنند. و می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی تاثیر ویژه‌ای را در راستای بهبود دردهای آرتروز زانو ایفا کنند. به طور کلی در ترکیبات پمادهای ضد درد ایرانی عصاره گیاهان بومی ایران، دارچین، فلفل و رزماری وجود دارد. این عصاره‌ها با سازوکار درمانی خود، اثرگذاری بر استخوان و همچنین گرم نگه داشتن نواحی آسیب‌دیده در مدت زمان نسبتا طولانی می‌توانند در بهبود روند درمانی آسیب‌های مفصلی زانو نقش بسیار اساسی نیز ایفا کنند.

نحوه تسکین درد توسط پمادهای ضد درد مفاصل  

آرتروز زانو یکی از دردناک‌ترین عارضه‌هایی است که فرد را از ادامه فعالیت‌های روزانه بازمی‌دارد و حتی ممکن است فرد از درد بسیار زیاد توانایی حرکت خود را از دست بدهد. در‌ صورتی‌که از درد ناشی از آرتروز زانو رنج می‌برید، احتمالا به دنبال بهترین گزینه جهت درمان آن هستید.

در میان راهکارهای ارائه‌شده درمانی و علمی، استفاده از پماد برای درد مفاصل زانو سریع‌ترین و تاثیرگذارترین روش جهت تسکین درد است. زمانی که از پماد زانو بر نواحی که دارای درد هستند، استفاده می‌کنید، می‌توانید برای مدت زمان نسبتا زیادی درد آن نواحی را تسکین دهید.

پمادها بر مفاصل نزدیک‌تر به سطح پوست همانند مفاصل زانو و دست بیشترین تاثیرگذاری را دارند. البته باید در نظر گرفت که مواد تشکیل دهنده در پمادها تاثیر به خصوصی در تسکین درد دارند.

بهترین پمادهای مخصوص درد زانو 

  • سالیسیلات: این ماده سبب کاهش التهاب، تورم و تحریک‌ها در نواحی به خصوص از بدن را که سبب درد شده به خوبی تسکین می‌دهد.
بهترین پماد مخصوص درد زانو ÷
  • کانتر ایریتیشن: مواد ضد تحریک کننده‌ها با کنترل تحریک در نواحی درد تاثیر بسیار ویژه‌ای در تسکین درد به ویژه در نواحی زانو خواهند داشت.
  • کپسایسین‌ها: درواقع نوعی عنصر طبیعی بدون بو هستند که قابل یافت در قلقل‌های تند چیلی بوده که با مسدود کردن گیرنده‌های درد در نواحی مختلف، سبب کاهش درد شده.

در برخی از محصولات که در ترکیبات خود از سالیسیلات استفاده می‌کنند ترکیبات دیگری نیز همانند روغن اوکالیپتوس، رزماری و دارچین وجود دارند، درواقع این مواد با گرم کردن و یا سرد کردن پوست سبب شده تا توجه مغز از روی درد نواحی مشخص برداشته شود و فرد دیگر درد را به میزان اولیه احساس نکند.

بهترین پماد برای ورم زانو؛ معرفی چند پماد پرطرفدار و موثر

التهاب ناشی از تجمع مایعات اضافی جمع شده در بافت‌های مختلف بدن فرد سبب ایجاد ورم کردن در آن ناحیه خواهد شد. ورم‌ها به طور ویژه در نواحی از بدن همانند دست‌ها، بازوها و پاها دیده می‌شوند. استفاده از پماد برای درد مفاصل زانو و کاهش ورم تاثیر ویژه‌ای دارد. پمادهایی که برای کاهش ورم زانو مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه بدون نسخه در داروخانه‌ها قابل فروش هستند که به شکل‌های مختلفی اعم از ژل، اسپری، رول و پماد قابل فروش بوده.

این داروهای موضعی ترکیب‌های مشابه یا مشترک در ساختار خود دارند، با این حال ماهیت آن‌ها از نظر فرمول، نحوه استفاده و حتی قدرت تاثیر گذاری متفاوت است. پمادهای تسکین درد زانو درواقع به عنوان مسکن برای زانو درد نیز شناخته می‌شود. زیرا اثری همچون مسکن را در راستای تسکین و از بین بردن درد در نواحی زانو و دست ایفا می‌کنند.

پمادهای ضد درد زانو و پماد برای ورم زانو

  1. دیکلوفنات اپولامین: این پماد با دارا بودن ترکیبات قوی و ویژه تاثیر بسیار زیادی در تسکین درد نواحی زانو ایفا می‌کند، برای نتیجه بهتر باید دو بار در روز از این پماد مسکن برای زانو درد استفاده شود.
  2. محلول دیکلوفنالک سدیم: برخی از افراد استفاده از پماد را به علت ساختار آن دوست ندارد که می‌توانند از محلول‌های دیکلوفنالک سدیم استفاده نمایند. خوب است بدانید از این نوع محلول‌ها در راستای کاهش درد آرتروز زانو استفاده می‌شود.

شرکت‌های بسیار متنوعی در راستای تولید بهترین پماد زانو پیشگام می‌باشند که شما می‌توانید با خرید از آن‌ها در کم‌ترین زمان ممکن درد زانوی خود را تسکین دهید.

بهترین پماد برای ورم زانو

پماد برای خشکی زانو؛ تاثیر کرم‌های در بهبود علائم زانو درد

در‌ صورتی‌که مایع اطراف مفصل زانوی هر فرد بنابر دلایل گوناگونی با کاهش روبه‌رو شود، سبب ایجاد مشکلات مفصلی و در نهایت منجر به خشکی زانو خواهد شد. راه‌های بسیاری برای بهبود این مشکل وجود دارد که برخی در هنگام دوره درد و برخی از هزینه نسبتا بالایی برخوردار هستند بهترین راه جهت استفاده، بهره‌‌گیری از پمادها برای بهبود خشکی در مفاصل زانو است.

انتخاب بهترین پماد برای خشکی زانو بستگی به نظر پزشک دارد و روشی هوشمندانه و همچنین تاثیرگذار است که به شما کمک می‌کند در کم‌ترین زمان ممکن و به صورت کاملا اصولی و بدون هیچگونه دردی بتوانید خشکی زانوی خود را با هزینه معقول درمان کنید.

پماد برای کشیدگی تاندون زانو

کشیدگی تاندون زانو یکی از مشکلاتی است که بنابر دلایلی همچون انجام ورزش‌های سخت برای افراد ایجاد شده است. زمانی که فرد با مشکل کشیده شدن تاندون خود رو به می‌گردد، درد را در نواحی زانو و پای خود احساس می‌کند، حتی در برخی از شرایط ممکن است این درد توان حرکت را از فرد بگیرد.

استفاده از پمادها جهت بهبود کشیدگی تاندون پا ممکن است تاثیر زیادی نداشته باشد. اما جای نگارنی نیست شما می‌توانید با استفاده از زانوبندهای مختلف جهت درمان کشیدگی تاندون استفاده نمایید. زانوبند زاپیامکس، نوعی زانوبند است که با بهره‌گیری از آخرین علم روز دنیا، ساختار منحصربه فرد زانو و همچنین رویه‌ی داخلی خود زانو و تاندون زانو را گرم نگه می‌دارد. و در دراز مدت تاثیر ویژه‌ای بر روی بهبود درد زانو خواهد داشت.

جدیدترین تکنولوژی درمان زانو به کمک شما آمده است

پماد برای درد مینسک زانو

مینیسک زانو درواقع قطعه‌ای به شکل C است که همانند نوعی بالشتک در بین استخوان ران و درشت نی واقع گردیده‌ است. در هر مفصل زانوی فرد دو عدد مینیسک قرار دارد که با انجام فعالیت‌های سخت و تحت فشار قرار گرفتن پا ممکن است این مینیسک آسیب ببیند و یا در نهایت پاره شود.
در‌صورتی‌که این مشکل برای شما به وجود آمد، می‌توانید با خرید پماد برای مینیسک زانوی خود و همچنین با استفاده از انواع زانوبند زانوی خود را بپوشانید و در مرور و استفاده مرتب از پماد و زانوبند درد ناشی از پارگی مینیسک پای خود را کنترل نمایید.

پماد برای درد مفاصل زانو و انواع زانوبندها به شما کمک می‌کنند تا در مدت زمان بسیار کوتاهی با استفاده مداوم از آن‌ها بتوانید درد ناشی از مشکلات زانو اعم از خشکی، پارگی مینیسک و همچنین نقض در مفصل‌ها را درمان کنید.

دردهای زانو در بسیاری از شرایط ممکن است توان حرکت و حتی راه رفتن را از افراد بگیرند و فرد نتواند به راحتی کارهای روزمره خود را انجام دهد اما با استفاده از پماد زانو این مشکل به راحتی قابل حل شدن است و فرد میتواند در مدت زمان نسبتا کم‌‎تری مشکلات زانو و مفاصل خود را برطرف سازد.

آیا کشیدگی ران را می‌توان با پماد درمان کرد؟

بله در صورتی‌که ران شما کشیده شود شما می‌توانید با استفاده از انواع پماد زانو و همچنین استفاده از زانوبندهای مختلف به صورت استفاده همزمان کشیدگی ران خود را درمان کنید.

فرق پماد زانو خارجی با ایرانی چیست؟

درواقع عمده‌ترین تفاوت میان پماد ایرانی یا خارجی در قیمت آن و در نهایت در مواد مورد استفاده در ترکیبات آن‌ها می‌باشد.

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *